Інтерфакс-Україна
19:39 01.08.2024

Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

2 хв читати
Кишинів не перешкоджатиме поставкам Газпрому в Придністров'я після закінчення його контракту з Україною - Міненерго Молдови

Молдова не перешкоджатиме постачанню російського газу до Придністров'я після закінчення контракту "Газпрому" з Україною на транзит газу, який закінчується 1 січня 2025 року, повідомляють на сайті молдавського Міненерго в матеріалах із підготовки країни до опалювального сезону в межах публічних консультацій.

Зазначається, що можливі два сценарії поведінки російського концерну "Газпром" після закінчення контракту на транзит природного газу через територію України 1 січня 2025 року.

"Один із сценаріїв передбачає, що російська сторона шукатиме альтернативні маршрути для постачання газу в придністровський регіон, враховуючи контрактні зобов'язання "Газпрому" перед компанією "Молдовагаз". У такому разі влада Республіки Молдова не перешкоджатиме подальшому постачанню природного газу АТ "Молдовагаз" у ТОВ "Тираспольтрансгаз", - ідеться в публікації.

У другому сценарії, якщо "Газпром" припинить постачання природного газу, буде розглянуто поетапне запровадження кількох заходів щодо пом'якшення наслідків цього рішення, зазначають у Міненерго. "Втім, навіть у разі припинення постачання природного газу з боку "Газпрому", міністерство оцінює, що дефіциту газу для споживачів правобережжя не виникне, і відключення споживачів із безперервним режимом роботи не знадобиться", - зазначається в матеріалах.

У Міненерго впевнені, що в разі необхідності, АТ "Енергоком" (молдовська держкомпанія, постачає газ "Молдовагазу" - ІФ-У) може забезпечити постачання необхідної кількості газу захищеним/уразливим категоріям споживачів у придністровському регіоні через ТОВ "Тираспольтрансгаз" за відповідну оплату вартості закупівлі газу.

За цього варіанту в міністерстві відзначають ризики щодо спроможності споживачів оплачувати газ за ринковими цінами.

Також у відомстві констатують, що для забезпечення електропостачання правобережжя Дністра в песимістичному сценарії буде потрібно збільшити імпорт електроенергії з країн ЄС і наростити пропускну потужність на кордоні з Румунією.

Наприкінці травня міністр енергетики Молдови Віктор Парліков повідомляв про неофіційну домовленість з Україною щодо продовження постачань природного газу в Придністров'я після закінчення терміну дії транзитного контракту з ПАТ "Газпром" наприкінці 2024 року. За його словами, згідно з попередньою домовленістю, новий маршрут через Туреччину є життєздатним варіантом для доставки російського газу в Придністров'я. Україна закриває свою територію для транзиту російського газу з 1 січня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА