Інтерфакс-Україна
20:21 12.08.2024

ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

2 хв читати
ЄБА просить органи влади підтримати законопроєкт про звільнення від мит вітроенергетичних установок

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до керівників органів влади з проханням максимально швидко підтримати законопроєкт №11455 про звільнення від ввізних мит вітроенергетичних генераторних установок.

"Бізнес звертається до голови комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Андрія Геруса, голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та міністра фінансів України Сергія Марченка з проханням якнайшвидше підтримати цей законопроєкт", - ідеться в пресрелізі асоціації в понеділок.

Зазначений проєкт Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню інфраструктури альтернативної енергетики України №11455 було зареєстровано у Верховній Раді України наприкінці липня.

"Європейська бізнес асоціація підтримує цей законопроєкт. Він дасть змогу знизити вартість вітроенергетичних електрогенерувальних установок, підвищивши доступність таких товарів, і сприятиме більш швидкому відновленню та розширенню вітроенергетичних потужностей", - зазначили в ЄБА.

Як пояснили в асоціації, вітроелектростанції (ВЕС) з урахуванням їхньої специфіки та технології будівництва є децентралізованими об'єктами електроенергетики. Відстань між вітротурбінами однієї електростанції зазвичай становить від 800 метрів, що робить такі електростанції більш складною і дорожчою ціллю для атаки ворогом. Зокрема, ураження однієї вітротурбіни може призвести до втрати до 8 МВт потужності, тоді як у випадку теплових електростанцій - ураження одного об'єкта часто означає втрату від 200 МВт потужності.

Відповідно, масштабування вітрової енергетики в Україні дасть змогу знизити залежність від традиційних джерел енергії, які є більш уразливими до зовнішніх атак, і сприятиме стабілізації енергопостачання в країні.

"Крім того, будівництво вітроелектростанцій відповідає стратегії країни щодо розвитку децентралізованої енергосистеми на основі поновлюваних джерел енергії, а також сприяє виконанню Україною зобов'язань перед Європейським Союзом стосовно цілей зеленого переходу та декарбонізації", - зазначили в ЄБА.

Як раніше заявляла Українська вітроенергетична асоціація (УВЕА), ухвалені Верховною Радою 16 липня в цілому законопроєкти №11258 і №11259, які передбачають скасування мита і ПДВ на імпорт енергообладнання в Україну, не передбачають подібних пільг на імпорт вітроенергетичного обладнання, що блокує будівництво нових ВЕС.

Також в УВЕА зазначили, що основне обладнання, необхідне для будівництва ВЕС, не буде звільнено від оподаткування, як того вимагає актуальна ситуація в національній енергетиці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА