Інтерфакс-Україна
19:53 05.09.2024

АМКУ дозволив CRH придбати "Дікергофф Цемент Україна"

2 хв читати
АМКУ дозволив CRH придбати "Дікергофф Цемент Україна"

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив компанії CRH Ukraine B. V. (м. Роттердам, Нідерланди) придбати акції ПрАТ "Дікергофф цемент Україна", що забезпечить їй перевищення 50% голосів у вищому органі управління активу, який купується, повідомляється на сайті АМКУ.

Також АМКУ дав дозвіл на виконання передбачених договором купівлі-продажу заходів, що перешкоджають конкуренції (підпункт 16.1 п. 16 договору купівлі-продажу акцій, укладеного між компаніями Dyckerhoff GMBH, CRH Ukraine B. V. та "CRH Nederland B. V."), які мають бути здійснені протягом 24 місяців після завершення угоди.

Як повідомлялося, в липні 2024 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) умовою придбання групою CRH активів "Дікергофф Цемент Україна" означив  передання 25-28% акцій ПрАТ із правом вето незалежному інвестору протягом дев'яти місяців із моменту здійснення купівлі.

Очікується, що таким інвестором стане Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), оскільки в грудні 2023 року CRH підписала мандатний лист із ним щодо спільного придбання активів італійської компанії Buzzi в Україні.

Крім того, CRH буде зобов'язана регулярно протягом п'яти років звітувати АМКУ, зокрема про обсяги виробництва продукції та відпускні ціни на внутрішньому ринку.

Як повідомлялося, у червні 2023 року італійський виробник цементу Buzzi, внесений Національним агентством з питань запобігання корупції до переліку міжнародних спонсорів війни, через дочірню компанію Dyckerhoff GmbH досяг угоди щодо продажу частини свого бізнесу у Східній Європі ірландській групі CRH, включно з українськими активами у вигляді двох цементних заводів - "Волинь-цемент" (Здолбунів Рівненської обл.) і "Південь-цемент" (смт Вільшанське Миколаївської обл.). Станом на літо 2023 року вартість покупки озвучували EUR100 млн.

АМКУ розглядав заяву CRH про концентрацію з вересня 2023 року.

CRH працює в Україні з 1999 року. З листопада 2021 року його цементні підприємства в Україні ведуть діяльність під брендом Cemark: АТ "Подільський цемент" (Хмельницька обл.), ТОВ "Цемент" (м. Одеса) і ПрАТ "Миколаївцемент" (Львівська обл.).

Окремий напрям бізнесу CRH в Україні - виробництво бетону та залізобетонних виробів. Білоцерківський завод ЗБК PoliBeton Energo є спеціалізованим підприємством, що виробляє опори для ліній електропередачі.

Бетонний вузол PoliBeton на півночі Одеси увійшов до CRH 2020 року.

З 1999 року компанія інвестувала близько $500 млн в Україну.

Від початку повномасштабного вторгнення CRH вклала $80 млн, зокрема $34 млн у будівництво цементного терміналу в Київській області.

CRH є провідним виробником будівельних матеріалів у світі. На 3200 підприємствах компанії у 28 країнах зайнято близько 71 тис. осіб. Це найбільший виробник будівельних матеріалів у Північній Америці та Європі. Компанія також представлена в Азії.

Американські депозитарні акції CRH котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

K41 Community Fund повідомив про викуп заводу Ріхерта на Подолі в Києві

Виробники кондвиробів наполягають на розблокуванні імпорту натуральних харчових ароматизаторів

Міністр фінансів США наголошує на якнайшвидшому підписанні угоди про економічне партнерство з Україною

Замовники лісоматеріалів заборгували "Лісам України" 500 млн грн

Supernova зробила ексклюзивними партнерами з продажу своїх послуг Alfa Airlines в Євросоюзі та A.D. Aviation в Ізраїлі

ВВП-варанти були створені для економічної реальності, якої вже не існує, – міністр фінансів

НКЦПФР наполягає на доопрацюванні законопроєкту про віртуальні активи попри схвалення фінкомітетом

Україна та власники ВВП-варантів безрезультатно обмінялися варіантами їх реструктуризації

Шмигаль та директор Світового банку обговорили залучення фінансування у 2026 році

Ощадбанк домігся арешту у Франції EUR87 млн російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА