Інтерфакс-Україна
17:29 25.10.2024

Глобальна інфляція сповільнюється, світ виходить на траєкторію слабкого зростання - глава МВФ

2 хв читати
Глобальна інфляція сповільнюється, світ виходить на траєкторію слабкого зростання - глава МВФ

Глобальна інфляція продовжує сповільнюватися, жорстка монетарна політика зробила свою справу, не підірвавши світової економіки, заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва.

Водночас вона зазначила, що "тріумфувати наразі зарано", оскільки, хоч інфляція і сповільнюється, ціни консолідуються на нових, більш високих рівнях.

Згідно з прогнозом МВФ, який озвучила Георгієва, глобальна інфляція сповільниться з 5,7% у четвертому кварталі минулого року до 5,3% у поточному кварталі і далі до 3,5% у четвертому кварталі наступного року. При цьому в країнах із розвиненою економікою уповільнення темпів зростання споживчих цін відбуватиметься швидше.

"Тепер світ виходить на траєкторію низьких темпів зростання і високого рівня боргу, - заявила Георгієва під час виступу в п'ятницю в рамках щорічних нарад МВФ і Світового банку у Вашингтоні. - Ми прогнозуємо, що протягом наступних п'яти років світовий ВВП зростатиме млявими темпами, в середньому на 3,2% на рік".

При цьому глобальний показник держборгу держав продовжуватиме підвищуватися, очікують у МВФ. Експерти організації бачать ризик того, що світовий держборг перевищить базовий прогноз МВФ на суму, еквівалентну 20% світового ВВП, називаючи такий сценарій "жорстким, але правдоподібним".

"Процентні платежі поглинають дедалі вищу частку доходів бюджету, особливо в країнах із низьким доходом і країнах із ринком, що формується. Усе це на тлі накопичення потреб у витратах", - заявила Георгієва.

До пріоритетних напрямів витрат належать витрати, пов'язані з кліматом і демографією, а в країнах із ринком, що формується, і країнах із низьким доходом - інвестиції, спрямовані на усунення відставання в економічному розвитку, зазначила вона.

За словами Георгієвої, світова торгівля більше не є тією потужною рушійною силою економічного зростання, якою була раніше.

"Відхід від глобальної економічної інтеграції, спричинений як побоюваннями, пов'язаними із національною безпекою, так і невдоволенням тих, хто через неї опинився в програші, проявляється в нестримному поширенні заходів промислової політики, торговельних бар'єрів і протекціонізму", - сказала глава МВФ.

Вона закликала країни, які є членами МВФ, переходити до відновлення бюджетних резервів, інвестувати в реформи, що сприяють економічному зростанню, а також працювати над вирішенням глобальних проблем. Крім того, в умовах пом'якшення грошово-кредитної політики державам необхідно починати бюджетну консолідацію вже зараз, заявила Георгієва.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США мають намір пом'якшити автівкові мита після звернень автовиробників

Мінфін понизив ставку річних доларових ОВДП до 4,17-4,25% річних

Обсяг виданих у 4 міс.-2025 за програмою "єОселя" кредитів скоротився на 40%

В Україні набули чинності нові правила проведення лабораторних досліджень молокопродуктів на ринках

Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві видав у 2025р лише 24 кредити на 39,7 млн грн - міністр

НБУ визнав ділову репутацію 5-го президента та мажорітарія МІБ Порошенка небездоганною через санкції – реліз

Уряд оновив правила компенсації за розмінування сільгоспугідь

Через зимові обстріли Росія завдала Україні втрат обсягом майже 50% від всього видобутку газу - Шмигаль

Уряд цього тижня передасть Раді пропозиції щодо міжнародних експертів для відбору членів РП - Підласа

"Енергоатом" за 2024 р. отримав 1,3 млрд грн чистого прибутку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА