Інтерфакс-Україна
19:30 15.11.2024

Енергокомітет Ради пропонує пом'якшити умови внесення авансу при підключенні генустановок до мереж "Укренерго"

2 хв читати
Енергокомітет Ради пропонує пом'якшити умови внесення авансу при підключенні генустановок до мереж "Укренерго"

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП пропонує відтермінувати внесення плати за отримання технічних умов (ТУ) на приєднання генерувальних установок до мереж НЕК "Укренерго" в розмірі EUR10 за 1 кВт, розбивши їх на два рівноцінних платежі.

Комітет на своєму засіданні вирішив внести правку в ухвалений за основу 21 серпня 2024 року законопроєкт №11392, який запровадив плату в розмірі EUR10 за 1 кВт замовленої потужності за ТУ приєднання нових генерувальних установок до мереж "Укренерго", щоб розв'язати проблему їхнього бронювання без реалізації. Ця плата потім враховується у вартості робіт з приєднання.

"Плата залишається, але протягом трьох місяців після набрання чинності цим законом усі (ті, хто отримав ТУ на приєднання - ЕР) мають привести свої договори у відповідність до нього, ще протягом одного місяця зробити 50% гарантійного внеску і далі протягом шести місяців можна відмовитися від ТУ і повернути свої кошти. Після шести місяців повернути кошти вже не можна, а потрібно протягом 12 місяців внести інші 50%", - пояснив голова енергокомітету Андрій Герус.

За його словами, це допоможе повернути "техумови, що сплять" в "Укренерго", але не перешкоджатиме реалізації проєктів тими інвесторам, хто реально її проводить. Він пояснив, що "техумови, що сплять" заважають розвитку нових проєктів, оскільки позбавляють "Укренерго" можливості пропонувати достатньо потужностей новим інвесторам.

"Ми знайшли компроміс, за яким усі невдоволені, але трохи невдоволені", - додав Герус, зазначивши, що "Укренерго" і національного енергорегулятора НКРЕКП більше влаштовує варіант у законопроєкті, а профільні ВДЕ-асоціації взагалі виступають проти авансу.

Він уточнив, що лише 7% виданих "Укренерго" техумов на приєднання нової потужності доведено до експлуатації, а решта 93% так і залишаються на папері.

За даними "Укренерго", оприлюдненими на засіданні комітету, розрахунки проводилися, виходячи з 15 ГВт потужності, на яку системний оператор видав ТУ.

Присутні на засіданні представники ВДЕ-асоціацій та Американської торговельної палати зі свого боку висловилися за відмову від норми про запровадження авансу, оскільки, на їхню думку, це перешкоджатиме розвитку ВДЕ в Україні.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБ надасть ще $116 млн гранту для підтримки системи теплопостачання в Україні – представниця банку на URC-2025

Усі великі трейдери повернулися в Україну і щороку залучають до $15 млрд для експорту українського зерна - УЗА

"Укрнафта" в 2026р планує побудувати 420 МВт газової генерації та великий проєкт CCHP – глава компанії на URC-2025

Україна у 2025/26 МР виростить 83 млн тонн зернових та олійних, що на 5,5% більше, ніж у минулому сезоні – прогноз УЗА

Інфляція в Україні у червні-2025 впала до 0,8%, у річному вимірі - до 14,3% - Держстат

Видача автобусних ліцензій у I пів.-2025 впала до 176 через наповнення ринку та жорсткіші умови видачі – ДСБТ

Мідь оновила історичний максимум на новинах про мита на імпорт у США

Держгеонадра реалізувала 8 спецдозволів на користування надрами

НБУ оштрафував СК "Ультра Альянс" на 5,665 млн грн. за порушення у сфері фінмоніторингу

Оператори у червні розмінували близько 820 га земель у рамках держпрограми - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА