Інтерфакс-Україна
20:08 27.02.2025

Попит на комерційні приміщення в житлових комплексах зростає

3 хв читати
Попит на комерційні приміщення в житлових комплексах зростає

Попит на комерційні приміщення в житлових комплексах зростає, орендні ставки практично повернулись до довоєнного рівня, повідомила комерційна директорка "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська агентству “Інтерфакс-Україна”.

“На сьогодні попит на комерційні приміщення в житлових комплексах стрімко зростає. Особливо це стосується магазинів, супермаркетів, сфери послуг, освітніх закладів – шкіл, дитячих садків. Оператори активно розширюються, заходять у нові приміщення, і загалом цей сегмент розвивається навіть краще, ніж ринок квартир”, - повідомила Лаєвська.

За її словами, девелопер залишає у власному орендному фонді приміщення, де термін окупності до 12 років. Якщо він більший – зазвичай продаються, девелопер пропонує гнучкі умови оплати, програми лояльності для тих, хто вносить повну суму одразу, варіанти розтермінування.

Інвестори цікавляться комерційними приміщеннями на різних етапах: і на стадії котловану, і коли об’єкт вже готовий. Все залежить від локації та умов виплат. Якщо говорити про площі, то супермаркети зазвичай шукають від 800 до 1500 кв. м, кафе чи кав’ярня – до 100 кв. м, приватні клініки можуть бути 150-300 кв. м. Маленькі приміщення продаються швидше через нижчу вартість.

“Завжди підходимо цілеспрямовано до вибору резидентів. Хочемо, щоб у комплексі була і аптека, і клініка, і продуктовий оператор, і освітні заклади, і сфера послуг. Тобто створюємо повноцінну інфраструктуру. Якщо вже, наприклад, є продуктовий магазин, то інше приміщення пропонуємо бізнесу, який закриє ще якусь потребу мешканців”, - повідомила вона.

За її словами, ставки оренди вже практично повернулися до довоєнного рівня, але все залежить від конкретного об’єкта, його локації, трафіку, функціоналу. У житлових комплексах із високою заселеністю ціна може бути навіть вищою через великий потік людей і машин.

Всі комерційні лоти враховують вимоги щодо інклюзивності, енергоефективністі та безпеки.

Зокрема, всі приміщення мають або вхід з рівня землі, або пандус з правильним кутом нахилу. Генератори забезпечують резервне живлення для всіх приміщень, хоча для комерційних об'єктів це не завжди критично, бо вони зазвичай розташовані на першому поверсі. Орендарі зараз активно викуповують комори в підвалах і облаштовують там індивідуальні укриття для своїх працівників, тож ці приміщення тепер використовуються не лише як склади, а й як захисні зони.

Будівельна компанія "Інтергал-Буд" працює на ринку житлової нерухомості з 2003 року. У портфелі компанії - 184 проєкти. У 2024 році було побудовано та введено в експлуатацію майже 358,5 тис. кв. м нерухомості, що відповідає 3,8 тис. квартирам у 20 будинках.

Згідно з даними Opendatabot, дохід за 2023 рік становив 959,2 млн грн, чистий збиток - 22,9 млн грн. За три квартали 2024 року дохід становив 636,4 млн грн, чистий збиток - 51 млн 457 тис  грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ми очікуємо від МВФ продовження і, можливо, збільшення підтримки в 2026 році – Підласа

Україні необхідно визначитися з бюджетним сценарієм-2026 і мати ясність у стратегії реформ – глава місії МВФ

Рада ЄС постановила знизити верхню межу ціни на нафту РФ до $47,6 за барель

Трипільський паккомбінат за 6 міс. зберігає незначне скорочення випуску гофротари

Виробник продукції ТМ "Рута" за 6 міс. прискорив темп приросту виробництва до 30%

Нацбанк оприлюднив стратегію з розвитку іпотечного кредитування

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 2,2 раза, намолочено 7,2 млн тонн зерна - Мінагрополітики

Машинобудівники "ДТЕК" вперше капітально відремонтували німецьку ґрунтопіддирочну машину

Уряд працюватиме над спеціальним режимом і податковими стимулами для бізнесу на прифронтових територіях - Свириденко

Свириденко: Ми прогнозуємо, що в цьому році зростання ВВП буде не менше 3%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА