Інтерфакс-Україна
13:11 19.03.2025

Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

2 хв читати
Роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю, які повертаються з війни

Відтепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами з інвалідністю та повертаються на свої місця роботи, повідомляє Державна служба зайнятості.

"З 18 березня набуло чинності рішення уряду щодо розширення можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю… Тепер роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників, які є ветеранами і ветеранками з інвалідністю та повертаються  на свої  місця роботи. До цього програма поширювалась тільки на тих роботодавців, які працевлаштували працівників з інвалідністю та облаштували для них адаптоване робоче місце", - йдеться у повідомленні відомства.

Відзначається, що крім того, компенсацію можуть отримати самозайняті особи, фізичні особи - підприємці з інвалідністю, в тому числі й внаслідок війни.

"Отже, ветерани і ветеранки, які повертаються з військової служби до цивільного життя після поранень зможуть отримати таку компенсацію, якщо бажатимуть відновити свій бізнес, започаткувати новий або розвивати вже діючу власну справу", - йдеться у повідомленні.

Також розширено перелік засобів, за які можна отримати компенсацію, зокрема, додано технічні засоби, програмне забезпечення та послуги для перекладу з/на українську жестову мову, як офлайн, так і онлайн. 

У відомстві розповіли, що строк подачі заявки на облаштування інклюзивного робочого місця збільшено з 90 до 180 днів від часу працевлаштування людини з інвалідністю або повернення ветерана і ветеранки на своє робоче місце чи облаштування  робочого місця для себе.

"Програма компенсацій для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю діє з серпня 2023 року. За цей час компенсацію отримали понад 2 тис. роботодавців за облаштування більш ніж 2,4 тис. робочих місць, з них понад 200 – для працівників із І групою інвалідності. З початку 2025 року вже працевлаштовано таким чином майже 450 людей з інвалідністю. Обсяг фінансування програми за час її дії склав 167 млн грн", - розповіли в Держслужбі зайнятості.

Відзначається, що найбільшу кількість компенсацій надано роботодавцям у Київській, Черкаській, Івано-Франківській областях та Київ. 

В середньому по Україні вартість одного такого облаштованого місця складає 78 тис. грн (максимально для І групи – 120 тис. грн, для ІІ групи – 80 тис. грн).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" у березні-2025 збільшив сплату податків до бюджету на 41%

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА