Інтерфакс-Україна
15:11 04.04.2025

Києво-Могилянська академія встановила СЕС 100 кВт для забезпечення енергонезалежності

2 хв читати
Києво-Могилянська академія встановила СЕС 100 кВт для забезпечення енергонезалежності

В Національному університеті "Києво-Могилянська академія" встановили сонячну електростанцію 100 кВт з акумуляторами 150 кВт та генератори резервного живлення 165 кВт, повідомив член його наглядової ради Геннадій Зубко.

"До відома тих, кому кортить викупити Могилянку!!! Могила збільшує свою капіталізацію! І не тільки через впровадження енергоефективного проекту з енергетичної автономності другого містечка академії, а через капіталізацію людського потенціалу, максимізуючи навчання офлайн. Гібридна СЕС тепер буде забезпечувати е/е 4 корпуси і 5 факультетів, де навчаються понад 2500 студентів. Потужність станції 100 кВт, акумуляторні батареї – 150 кВт, генератори резервного живлення – 165 кВт", – написав Зубко у Facebook.

За його словами, це дасть можливість забезпечити повноцінний освітньо-науковий простір, живе спілкування, студентське життя офлайн навіть в умовах блекаутів. Він додав, що стратегією розвитку університету передбачено зробити Могилянку енергонезалежною.

Зубко також вказав, що цей проект реалізований за підтримки партнерів університету – Групи Нафтогаз, "Укргазвидобування", ПриватБанку, "Укрнафти" та Києво-Могилянської бізнес-школи.

Як повідомлялося, в січні 2025 року "Укрнафта" заявила, що стала одним із перших партнерів, які підтримали проєкт енергонезалежності Києво-Могилянської академії. Перший етап планувалося завершити вже в лютому, а до весни 2025 року 75% корпусів академії мали стати повністю енергонезалежними завдяки сонячним панелям, акумуляторним батареям і генераторам.

10 січня на своїй сторінці у Facebook президент університету "Київська школа економіки" Тимофій Милованов запропонував, щоб KSE за акумульовані в населення гроші викупила Національний університет "Києво-Могилянська академія" в Міністерства освіти і науки для того, щоб зробити виш успішнішим і ефективнішим. Милованов також оцінив Києво-Могилянську академію в $10-50 млн.

Пізніше президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт у себе в Facebook іронічно відреагував на таку пропозицію: "If you know, you know. Звісно, перший пріоритет – донати на ЗСУ. Але якщо ви хочете підтримати розвиток Києво-Могилянської академії, це завжди можна зробити тут", і оприлюднив посилання на благодійний фонд вишу.

22 січня Міносвіти повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що не розглядає можливість приватизації Києво-Могилянської академії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

Вартість проєктів комплексної модернізації з 2016 року збільшилася втричі - до EUR300/кв.м

Обсяг виплаченого нацкешбеку у травні зріс на 10% та став найбільшим за час програми

"Ліси України" встановили рекорд і реалізували у ІІ кв.-2025 р. необробленої деревини на 8,9 млрд грн

Зовнішнє фінансування держбюджету за I пів.-2025 зросло на 9% та становило $22 млрд - Мінфін

Голова енергокомітету Ради розраховує на ухвалення закону про обʼєднання ринків е/е України та Європи до жовтня

Правління "Укренерго" планується сформувати до кінця липня, як і вийти на завершення реструктуризації бондів, - Бойко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА