Інтерфакс-Україна
20:17 07.04.2025

Мінекономіки запустило грантову програму для співфінансування виробництва компонентів зброї "Зроблено для перемоги"

2 хв читати
Мінекономіки запустило грантову програму для співфінансування виробництва компонентів зброї "Зроблено для перемоги"

Міністерство економіки України запустило програму підтримки виробництва компонентів для створення літальних апаратів та будь-яких компонентів зброї "Зроблено для перемоги", на яку з держбюджету виділено 1 млрд грн, повідомив заступник міністра економіки Андрій Телюпа на презентації програми в понеділок.

"Програма працює на умовах співфінансування, тобто до 8 млн грн дає держава. На умовах 50 на 50 для загальних виробників треба співфінансування власними коштами або кредитними, або для виробників, які розташовані, наприклад, на прифронтових територіях, або є виробниками безпілотних літальних апаратів (за вказаним КВЕД) відповідно, вони користуватимуться співфінансуванням на умовах 70 на 20", - сказав він.

За його словами, метою програми є профінансувати створення нових виробництв і дозволити новим українським виробникам придбати обладнання, створити нові робочі місця і таким чином активно працювати.

Він зазначив, що програмою може скористатись будь-яке українське підприємство, або навіть фонд, чи лише майбутній підприємець, який хоче створити підприємство.

Для цього потрібно подати заявку через портал "Дія" і бізнес-план на отримання гранту, після чого заявник отримає зворотній зв'язок.

Програма "Зроблено для перемоги" є компонентою платформи "Зроблено в Україні", де вже наявні 14 інших програм. В цьому році на нову програму закладено 1 млрд грн бюджетних коштів, і, за словами Телюпи, напряму не планується залучати донорів для фінансування.

Як пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін, виробництво компонентів є одним з проблемних місць у виробництві безпосереднього озброєння. Він наголосив, що на сьогодні на території України працює більше 100 виробників компонентів.

Як стало відомо кореспонденту агентства "Інтерфакс-Україна", до зустрічі з журналістами була проведена зустріч безпосередньо з самими виробниками. Представники міністерств не уточнили, чи є вже конкретні бажаючі взяти участь у програмі, проте наголосили, що фіксується зацікавленість.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МХП у 2024р. збільшив чистий прибуток на 1,4%, EBITDA - на 27% за зростання виручки на 0,8%

"Нафтогаз" спрямує EUR270 млн кредиту ЄБРР та EUR140 млн гранту Норвегії на закупівлю 1 млрд куб. м газу

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА