Інтерфакс-Україна
17:03 08.04.2025

В Україну прибув перший корабель для "Метінвесту" з коксівним вугіллям з власних шахт групи в США

3 хв читати
В Україну прибув перший корабель для "Метінвесту" з коксівним вугіллям з власних шахт групи в США

В Україну прибув перший корабель для гірничо-металургійної групи "Метінвест" із коксівним вугіллям з власного підприємства групи в США - United Coal Company (UCC), яке допоможе забезпечити стабільну роботу металургійних комбінатів компанії після призупинення роботи Покровської вугільної групи.

Згідно з пресрелізом групи у вівторок, в Україну прибуло перше в цьому році судно з коксівним вугіллям зі США, зафрахтоване групою "Метінвест": балкер Bison привіз 80 тис. тонн вугілля.

Надалі "Метінвест" очікує отримувати по одному кораблю з 80 тис. тонн американського коксівного вугілля щомісяця, що дасть змогу закрити частину потреб "Запоріжсталі" та "Каметсталі".

За словами генерального директора "Метінвесту" Юрія Риженкова, попри надскладні умови в українській металургії через продовження вторгнення агресора група мобілізувала увесь наявний ресурс для забезпечення роботи галузі.

"Постачання американського вугілля не лише підтримує виробництво сталі на наших підприємствах у Кам’янському й Запоріжжі, а й забезпечують роботою десятки тисяч співробітників і підрядників, сферу логістики, залізницю, податкові надходження до бюджету України й значну частину українського валютного експорту. Попри те, що імпортне коксівне вугілля дорожче за українське через логістику, це важливий крок, щоб допомогти економіці країни", - підкреслив топменеджер.

Як повідомлялось, "Метінвест" призупинив роботу Покровської вугільної групи у зв'язку зі зміною ситуації на лінії фронту, дефіцитом електроенергії та погіршенням безпекової ситуації для співробітників. Ця група є єдиним виробником коксівного вугілля в Україні, потрібного для роботи металургійних підприємств. Вугільне підприємство забезпечувало значну частку коксівного вугілля для власного споживання "Метінвесту", а також постачало значні обсяги споживачам як в Україні, так і за її межами.

Після призупинення роботи активу "Метінвест" перейшов на альтернативні джерела коксівного вугілля. Серед запроваджених заходів - використання накопичених запасів, додаткове постачання коксівного вугілля та коксу зі сторони, а також збільшення постачання з UCC.

У свою чергу гендиректор United Coal Company Джон Шродер констатував, що виробництво металургійного вугілля вже відіграє важливу роль у сприянні економічному зростанню та розвитку інфраструктури в самих США.

"З огляду на нещодавні події, українські підприємства групи "Метінвест" потребують стабільного й надійного постачання коксівного вугілля для підтримання безперервного виробництва сталі. Ми повністю підтримуємо "Метінвест" і прагнемо зробити внесок у забезпечення економічної стабільності та стійкості України шляхом регулярного постачання вугілля, що дасть змогу зберегти безперебійне виробництво сталі в країні", - прокоментував ситуацію СЕО United Coal Company.

United Coal Company - виробник металургійного вугілля, що працює в Аппалачському регіоні США. Компанію, засновану у 2004 році, група "Метінвест" придбала у квітні 2009 року.

"Метінвест" є вертикально інтегрованою групою з видобувних і металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Група має три прокатні заводи в Західній Європі - Ferriera Valsider (Верона) і Metinvest Trametal (Сан-Джорджо-ді-Ногаро) в Італії та Spartan у Великій Британії, а також Promet Steel у Болгарії.

Основними акціонерами холдингу є група ""СКМ"" (71,24%) і "Смарт-холдинг"(23,76%), які спільно керують ним. ТОВ "Метінвест Холдинг" - керуюча компанія групи "Метінвест".

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА