Інтерфакс-Україна
20:32 09.04.2025

Законопроєкт про віртуальні активи може бути винесений на голосування фінкомітету Ради до кінця квітня - Гетманцев

2 хв читати
Законопроєкт про віртуальні активи може бути винесений на голосування фінкомітету Ради до кінця квітня - Гетманцев

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сподівається винести на голосування комітету законопроєкт №10225 про віртуальні активи (ВА) до кінця квітня.

"Щойно завершили робочу групу з законопроєкту з віртуальних активів. Не хочу загадувати, але багато що говорить, що до кінця квітня ми винесемо законопроєкт у першому читанні на комітет", - написав він в Телеграм-каналі в середу.

Днем раніше, 8 квітня, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) опублікувала матрицю оподаткування віртуальних активів, яку, за словами Гетманцева "не має жодного зв’язку з реальністю".

"На жаль, хлопці з Нацкомісії знову не розібралися і опублікували якусь відому тільки їм "матрицю" оподаткування крипти, що не має жодного звʼязку з реальністю. Не звертайте уваги, в комісії таке трапляється на кожному кроці. Власне, тому ми і хочемо, щоб криптою займалися дорослі", - зауважив Гетманцев.

В свою чергу, голова НКЦПФР Руслан Магомедов зазначив, що регулятор не вступає в політичні дискусії.

"Субʼєктивна позиція чи особисті симпатії окремих осіб до НКЦПФР не можуть змінити підхід до регуляції. В нас є чітке завдання, компетенція та вектори роботи. Одним з них є напрацювання механізмів для регулювання ринку віртуальних активів", - наголосив він.

За словами Магомедова, крім роботи над відповідним законопроєктом №10225, презентована у вівторок матриця демонструє різні варіанти оподаткування. Вони сформовані на основі міжнародного досвіду, які акумульовані в один документ

"Ми не відповідаємо за цей аспект, але він дуже важливий для криптоспільноти. І ми як майбутній  регулятор продемонстрували відповідальним особам, як різні варіанти оподаткування можуть впливати на криптобізнес", - додав він.

Магомедов сподівається, що за правильного використання матриця допоможе податковим органам, Мінфіну та профільному комітету ВРУ врахувати всі переваги й недоліки різних моделей та прийняти зважене рішення. 

"А ось чи використають вони це в роботі - питання риторичне", - резюмував він.

Як повідомлялось у вівторок, в опублікованій комісією матриці пропонується оподатковувати 18% ПДФО і 5% військового збору, або пільговими 5% та 9%, а об’єктом оподаткування є чистий дохід (дохід-витрати) або виручка.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Укренерго" та Секретаріат ЕС розроблять механізм зниження ризиків для аукціонів з надання доппослуг – меморандум з URC-2025

Курс біткойна досяг нового рекорду, перевищивши $118 тисяч

Міністр фінансів США закликав МФО співпрацювати з Американсько-Українським інвестфондом відновлення

Американцям потрібно $839 тис. для фінансового комфорту - опитування

ЄІБ надасть Укргазбанку кредити на суму EUR120 млн для підтримки МСП та реалізацію енергопроєктів

"Енергоатом" та Westinghouse на URC фіналізували домовленості про виробництво в Україні ядерного палива за американською технологією

ЄІБ надасть Ощадбанку кредит на EUR50 млн для енергопроєктів

Укрексімбанк та SACE (Італія) підписали Меморандум про взаєморозуміння для розвитку міжнародного співробітництва

ЄІБ розширив грантові програми для зміцнення енергетичної стійкості громад загальним бюджетом біля EUR40 млн

ЄС надав новий пакет підтримки України в EUR600 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА