Інтерфакс-Україна
20:00 30.06.2025

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

3 хв читати

Європейська комісія завершила переговори з Україною щодо огляду Поглибленої та всеоб’ємної зон вільної торгівлі ЄС-Україна (DCFTA) , принципова угода щодо лібералізації торгівлі в рамках угоди про асоціацію знаменує собою новий етап у встановленні довгострокової, прогнозованої та взаємної структурованості у більш широкому контексті процесу вступу України в ЄС, повідомляється на офіційному сайті ЄК.

Згідно офіційного релізу, новий етап торговельних відносин у повній мірі враховує чутливість визначених сільськогосподарських секторів, які порушувалися державами-членами ЄС та фермерами.

"Цей огляд дозволяє поступово інтегрувати Україну в єдиний ринок ЄС і ілюструє, що приверженність ЄС підтримці України тверда як ніколи. Після прийняття переглянутої DCFTA буде досягнуто вигоди для всіх суб’єктів, що створить основу для довгострокової економічної ефективності та стабільних торговельних відносин", - зазначається в релізі.

Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила результати переговорів.

"З цією модернізованою угодою ми забезпечуємо торгові потоки з України в Європу та на світові ринки. І ми також будуємо мости стійкості та економічної солідарності перед лицем невиправданої агресивної війни Росії. Водночас ми продовжуємо захищати інтереси наших фермерів. Місце України — в сім'ї. Ми і далі є прихильними щодо шляху взаємного зростання і стабільності, що веде до її повної інтеграції в наш Союз", - наголосила президент Єврокомісії.

Модернізовану угоду буде побудовано на трьох ключових принципах. По-перше, рівні умови: вихід на новий ринок обумовлений поступовим наближенням України до окремих стандартів виробництва ЄС, таким як благополуччя тварин, використання пестицидів і ветеринарних препаратів. Очікується, що Україна буде щорічно звітувати про свій прогрес у цьому відношенні. Такий підхід відповідає логіці процесу вступу України в ЄС і прийняття acquis ЄС.

По-друге, надійна захисна поправка, тобто обидві сторони будуть мати можливість активувати захисний механізм, що дозволяє прийняти відповідні заходи в ситуації, коли імпорт може викликати небажані наслідки для будь-якої сторони. У разі ЄС оцінка можливого порушення може бути зроблена на рівні однієї чи кількох держав-членів.

По-третє, розширені торгові потоки - переглянута угода встановлює баланс між підтримкою торгівлі України з ЄС і повністю враховує чутливість певних сільськогосподарських секторів і зацікавлених сторін ЄС. Погоджений доступ до ринку буде змінено: для найбільш чутливих товарів, таких як цукор, птиця, яйця, пшениця, кукурудза та мед, є лише невелике збільшення порівняно з початковою DCFTA; для інших продуктів були зроблені покращення, щоб посилити користь для обох сторін на основі додаткових ринків; для деяких нечутливих товарів буде погоджено повну лібералізацію.

Обидві сторони домовилися вжити заходи, які допоможуть українським експортерам вийти на традиційні ринки в третіх країнах. Крім того, ЄС і Україна також домовилися розглянути ситуацію в контексті її прогресу в економічній інтеграції та перспективи її наступу.

Наразі обидві сторони працюватимуть над деталями технічних елементів угоди. Держави-члени ЄС та Європейський парламент будуть проінформовані про деталі угоди в найближчі дні.

"За умови остаточної юридичної роботи угоди за принципом ЄС та Україна тепер переходять до окремих процедур для офіційного схвалення переглянутої DCFTA", - зазначається в релізі Європейської Комісії і додається, що згодом угоду має затвердити Ради ЄС, після чого її офіційно прийме в роботу комітет по асоціації ЄС-Україна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

НКРЕКП підвищила вечірні прайс-кепи на ринку е/е в 1,6 раза

Урожай соняшнику в 2025р. не перевищить 13,6-13,7 млн тонн - аналітики

ДАР розпочав реєстрацію на отримання фінансової допомоги фермерськими господарствами на ведення діяльності та придбання с/г угідь

Ощадбанк та Українська рада зброярів підписали меморандум для розвитку ОПК

"Укрзалізниця" отримала 18 газопоршневих електростанцій загальною потужністю 41,4 МВт через Фонд підтримки енергетики

Депутат пропонує ввести спрощений режим експлуатації для надлегких повітряних суден

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА