Інтерфакс-Україна
17:47 02.07.2025

Уряд розширив на 25 позицій перелік товарів із вимогою локалізації у публічних закупівлях

2 хв читати

Уряд розширив ще на 25 позицій перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель, зокрема на ліфти, трактори, спецодяг і військову форму, повідомляє Міністерство економіки.

"Рішення ухвалено на підставі норми закону "Про публічні закупівлі" та звернень українських виробників", - йдеться в повідомленні на сайті міністерства. Постанова набирає чинності через місяць з дня її опублікування.

Вимога локалізації, крім товарів машинобудування та легкої промисловості, поширюватиметься на освітлювальні прилади, кабелі, світлофори; металоконструкції та труби великого діаметру.

Мінекономіки нагадує, що в 2025 році наявність місцевої складової у публічних закупівлях повинна бути не менше 25%, у 2026 році — 30%, і надалі зростатиме на 5% щороку, поки не досягне 40%.

Це перше розширення переліку з моменту запуску політики локалізації. Раніше вимога застосовувалася до закупівель 103 видів товарів, зокрема залізничного та міського транспорту, комунальної техніки та енергетичного обладнання. Вимога локалізації діятиме для закупівель від 200 тис. грн.

"Україна має надзвичайно високий рівень проникнення імпорту в публічні закупівлі. До повномасштабного вторгнення він становив 38%, тоді як середній показник у світі - менше 10%. Маємо подолати дискримінацію українського виробника в українських публічних закупівлях, — цитується в повідомленні перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки Юлія Свириденко.

На своїй сторінці у Facebook вона додала, що для розширення локалізації до міністерства та профільного парламентського комітету зверталися близько 50 виробників.

"Маємо приклади, як це працює. Компанія ТДС із Броварів починала як імпортер, а сьогодні виробляє конкурентні навантажувачі та навісне обладнання власного виробництва", - зазначила Свириденко.

Зі свого боку власник компанії "Текстиль-Контакт" Олександр Соколовський подякував заступнику голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитру Кисилевському за підтримку галузі.

"Завдяки Вашій залученості й наполегливості тепер українським виробникам стане трошки легше триматися під напором неякісного імпорту", - написав він в коментарі.

Вимога локалізації не поширюється на товари, вироблені в країнах — учасницях Угоди СОТ про публічні закупівлі (GPA), зокрема в країнах ЄС, США, Японії, Південній Кореї, Великій Британії та ін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

КМВА підписала меморандум про залучення коштів на ремонт укриттів

Нацбанк повертає повноцінний нагляд за дотриманням валютних лімітів і нормативів капіталу

Ощадбанк надав муніципалітетам майже 3 млрд грн з початку повномасштабної війни

Україна законодавчо розширить Єдину базу даних операцій з нерухомістю до кінця року – програма з МВФ

Фіксований податок на нерухомість показує більшу ефективність для розвитку громад ніж пайовий внесок - думка

НКЦПФР відмовила продовжити термін дії інвестфонду Порошенка на 20 років

Вакантні посади в Раді НБУ планують заповнити до кінця липня – меморандум з МВФ

Зеленський підписав закон щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил

МВФ несуттєво змінив негативний сценарій в оновленій програмі з Україною та допускає його погіршення

Молочні продукти в червні продовжили дорожчати, крім найдешевшого сегменту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА