Інтерфакс-Україна
11:23 08.07.2025

Податковий комітет Ради наполягає на запровадженні мита на сою та ріпак, аграрний - проти - ВАР

2 хв читати
Податковий комітет Ради наполягає на запровадженні мита на сою та ріпак, аграрний - проти - ВАР

Комітет аграрної та земельної політики Верховної Ради не підтримав ініціативу щодо введення 10%-го мита на експорт сої та ріпаку, повідомила Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

Згідно з повідомленням, на засіданні парламентського комітету 7 липня проти проголосували 16 членів комітету.

"Попри чітку позицію аграрного комітету, комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, навпаки, рекомендує запровадити мита ", - додали у ВАР.

Верховна Рада готується розглянути "соєво-ріпакові " правки у складі законопроєкту №13157, який готують до другого читання. До документа також внесено інші податкові ініціативи, зокрема правку щодо виплат патронажних дивідендів у сільгоспкооперативах.

"Соєві правки" – це зміни до Податкового кодексу України, запроваджені наприкінці 2017 року. Вони стосувалися порядку відшкодування ПДВ (податку на додану вартість) під час експорту сої та ріпаку.

Генеральний директор асоціації "Укроліяпром " Степан Капшук кілька років поспіль пропонував заборонити вивезення 50% врожаю ріпаку з країни, щоб збільшити завантаження українських переробних потужностей, яким, зокрема 2024 року, суттєво не вистачало сировини.

Згодом заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський підготувава законопроєкт №13134, в якому правкою №40 передбачалося запровадження 10%-го експортного мита на ріпак та сою. Він аргументував свою ініціативу тим, що українські заводи з переробки сої та ріпаку недозавантажені на 35%, і якщо їх задіяти, Україна отримає додаткових 7,3 млрд грн доходів у державний бюджет на фінансування ЗСУ, а додаткові $238 млн дозволять побудувати десятки заводів, створити тисячі нових робочих місць.

Низка асоціацій розкритикували ідею законопроєкту "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення доступу пацієнтів до лікарських засобів, що підлягають закупівлі особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, шляхом укладення договорів керованого доступу", яка передбачала встановлення мита на експорт сої та ріпаку з України. На переконання бізнес-об`єднань, вони є дискримінаційними по відношенню до малих та середніх виробників, мають на меті збільшення прибутків переробників за рахунок малих і середніх аграріїв та порушують угоду про асоціацію з ЄС.

Верховна Рада 18 червня не підтримала цю ініціативу.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держгеонадра реалізувала 8 спецдозволів на користування надрами

НБУ оштрафував СК "Ультра Альянс" на 5,665 млн грн. за порушення у сфері фінмоніторингу

Оператори у червні розмінували близько 820 га земель у рамках держпрограми - Мінекономіки

Фондові індекси США змінюються різноспрямовано на початку торгів у вівторок

НБУ обмежив трьом кредитним спілкам окремий вид діяльності до кінця року

Вартість будівництва житла зросла на 30%, серед покупців переважають кінцеві споживачі - експерт

Дефіцит кадрів у будівництві змушує компанії підвищувати зарплату й впроваджувати програми лояльності – експерт

Україна отримала від ARISE понад 1 млрд грн на підтримку малих агровиробників

Держстат, YouControl та АСВІДА підписали меморандум про співпрацю у сфері статистики, аналітики та цифровізації

Більшість опитаного бізнесу не очікує припинення вогню в Україні або значної деескалації в 2025р - AmCham

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА