Економіка

ЄБРР розглядає можливість надати EUR21,1 млн кредиту на проєкт Power One Фіали та Кудрицького

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), інвесткомпанія Dragon Capital Томаша Фіали та енергокомпанія Negen, співзасновником якої є екс-глава НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, підписали мандатний лист про наміри щодо надання EUR21,1 млн кредиту на проєкт Power One, йдеться в релізі інвесткомпанії.

Як зазначається, проєкт базується на комбінації високоманевреної газової генерації, систем накопичення енергії (СНЕ) та відновлювальної енергетики.

Згідно з релізом, Mandate Letter було підписано на полях URC-2025 у Римі 10 липня. Він передбачає намір ЄБРР надати кредитне фінансування на нову ініціативу у сфері розподіленої генерації е/е в Україні.

Підписантами виступили директор з питань сталої інфраструктури ЄБРР Гаррі Бойд-Карпентер, CEO Dragon Capital Фіала та співзасновник компанії Negen, управляючого партнера проєкту, Кудрицький.

"Ми раді розпочати співпрацю з Power One над підготовкою можливого фінансування цього приватного проєкту – за умови проходження всіх необхідних перевірок і погоджень. Він має потенціал зробити вагомий внесок у зміцнення стабільності енергетичного сектору України", – прокоментував Бойд-Карпентер.

За словами Фіали, Dragon Capital серйозно розглядає інвестиції в енергетику як один із ключових напрямів зростання, а залучення міжнародних фінансових організацій – не лише питання ресурсів, а й підтвердження довіри та якості проєктів.

На його думку, фінансування від ЄБРР – це важливий крок до масштабної реалізації Power One, який відкриває можливості для подальшого залучення капіталу у відновлення та трансформацію української енергетики.

Як написав у своєму Facebook Кудрицький, Power One відображає їхнє бачення нової енергетики, де мінливим є не лише споживання, а й виробництво е/е, і така система потребує більшої гнучкості та нових бізнес-моделей.

"Для того, щоб зробити таку генерацію більш живучою, ми використовуємо принцип розосередження: наші газопоршневі електростанції (ГПУ) та батареї (СНЕ) матимуть потужність 10-15 МВт. Фактично ми створюємо мережу таких станцій, яка працюватиме як єдиний злагоджений організм і керуватиметься з одного диспетчерського центру", – пояснив Кудрицький.

Він додав, що саме на балансуючих потужностях (ГПУ та СНЕ) компанії сконцентруються на першому етапі проєкту, а згодом в їхньому портфелі мають зʼявитися також відновлювальні джерела, зокрема ВЕС.

За його словами, протягом наступних 1,5 року компанії мають намір побудувати портфель в декількасот МВт і стати одним з лідерів трансформації української енергосистеми.

У недавньому інтерв’ю Forbes Кудрицький зазначив, що заснував компанію "Неджен" наприкінці 2024 року із колишнім колегою по "Укренерго" Андрієм Немировським, а у квітні 2025 року вони домовились із Dragon Capital про запуск енергетичної компанії Power One.

За його словами, Dragon Capital, якому належить 100% Power One, виступає як фінансовий партнер, а "Неджен" – операційний. Структура власності змінюватиметься у міру залучення нового капіталу. 

За словами Фіали, у першу фазу проєкту Dragon Capital вкладає $30 млн власного капіталу, понад половину яких вже витрачено на обладнання та земельні ділянки. Кредитні кошти становитимуть 60-70% інвестицій.

Дохідність очікується на рівні приблизно 30%, а окупність - 3-3,5 роки залежно від того, наскільки швидко буде запущено станції.

Кудрицький вказав, що до кінця року партнери планують першу чергу проєкту приблизно 60 МВт, з яких приблизно 20 МВт – це ГПУ від німецької MWM і майже 40 МВт – це батарейки від китайської Hitium. Підключення до мережі першої станції планується на середину осені.

Партнери бачать можливість у 2025-2026 рр. побудувати 150 МВт, а далі масштабувати проєкт залежно від залучення фінансування.

За словами Кудрицького, з усіма витратами вартість 1 МВт виходить на рівень EUR600 000-700 000.

 

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ