Інтерфакс-Україна
17:05 05.02.2021

НБУ відмовив Тігіпку в купівлі ПІБу

3 хв читати
НБУ відмовив Тігіпку в купівлі ПІБу

Національний банк України (НБУ) відмовив українському бізнесменові Сергію Тігіпку в купівлі більше ніж 99% акцій Промінвестбанку (ПІБ) через компанію Luregio Limited з огляду на проблемні питання діяльності банку, повідомила прес-служба регулятора в п'ятницю.

Відповідне рішення ухвалив комітет із питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем 5 лютого 2021 року за результатами всебічного аналізу пакету документів.

Як повідомлялося, НБУ 30 жовтня погодив купівлю українським бізнесменом Сергієм Тігіпком 100% статутного капіталу ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай".

Антимонопольний комітет України (АМКУ) 8 жовтня схвалив купівлю Промінвестбанку (ПІБ) компанією Luregio Limited через купівлю ТОВ "Фінансова компанія "Фортіфай".

Пізніше у відповідь на запит агентства в прес-службі НБУ повідомили, що регулятор отримав документи від Тігіпка, необхідні для погодження придбання ним ПІБу через його компанію Luregio Limited.

Відповідно до інформації в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців, Luregio Limited 28 серпня цього року зареєструвало ТОВ "Лурежіо інвест" зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого зазначено консультування й управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг.

Керівником підприємства призначено Людмилу Назаренко, яка була заступником директора з юридичних питань ТОВ "Група ТАС" і членом наглядової ради Універсал Банку, що належать Тігіпку.

2 березня 2020 року Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма у рамках розгляду позову російського ВЕБ заборонив примусовий продаж акцій ПІБ, відхиливши апеляцію Міністерства юстиції України на аналогічне рішення про забезпечення позову, ухвалене арбітражем 28 серпня 2019 року.

Водночас 4 березня пакет акцій ПІБ розміром 99,7726% було продано в рамках виконавчого провадження на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. грн. Провадження було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків низки компаній, які пов'язані з бізнесменом Ігорем Коломойським і які мали активи в Криму.

Покупцем через ЗАТ "Альтана Капітал" стало ТОВ "ФК "Фортіфай", власників якого деякі ЗМІ пов'язують із Коломойським. У держреєстрі бенефіціарами ФК зазначені на паритетних началах Лариса Рибенкова та Людмила Осикіна. "Фортіфай" оплатила акції, проте арешт на акції ПІБ, накладений постановою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу заарештованого майна, а саме провести переведення зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії "Фортіфай".

ПАТ "Промінвестбанк" було створено в 1992 році. ВЕБ (РФ) став власником банку в 2008 році, йому належить 99,7726% його акцій. Свої інвестиції в розвиток дочірнього банку ВЕБ оцінює у 2,7 млрд.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2020 року за розміром загальних активів (28,855 млрд грн) Промінвестбанк посідав 15-те місце серед 74 діючих банків.

ОСТАННЄ

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

"Укрнафта" з початку 2025 р. отримала 113 нових одиниць спецтехніки та транспорту

"Черкасиобленерго" у I кв. нарахувало 12 млн грн штрафів за крадіжки е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА