Інтерфакс-Україна
15:34 13.07.2022

Бізнес-омбудсмен очікує від Плану відновлення України чіткіших акцентів на створенні сприятливого бізнес-середовища

2 хв читати
Бізнес-омбудсмен очікує від Плану відновлення України чіткіших акцентів на створенні сприятливого бізнес-середовища

План відновлення України, драфт якого уряд представив на конференції в Лугано (Швейцарія), має передбачати сприятливіші умови для роботи бізнесу, ніж були до війни, вважає бізнес-обмудсмен, посол Канади в Україні (2014-2019 рр.) Роман Ващук.

"Є певні ознаки цього в презентації прем'єра. Я хотів би чіткіше почути, які є нові акценти уряду в забезпеченні сприятливого бізнес-середовища, насамперед для українського бізнесу", – сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Як наголосив Ващук, від цього залежатиме, наскільки іноземний бізнес захоче бути партнером українського бізнесу в масових вливаннях у країну для відновлення.

Водночас бізнес-омбудсмен висловив упевненість, що це можливо. За його словами, у Лугано він розмовляв із людиною, яка керує проєктом австрійської фірми Head. "Вони вже з квітня відновили будівництво найбільшого у світі заводу з виробництва лиж. Є довіра інвестора, є люди в Україні, які готові втілити це в життя, і будівництво триває", - зазначив Ващук.

За його словами, здійснюються також проєкти з релокації, розширення офісних площ на заході України.

"Питання – як зробити їхнє життя якомога легшим, щоб вони могли запускати проєкти і завершувати їх, щоб тоді нормальні податки й обороти збагачували економіку. Не чекати уявного, магічного завершення (війни – ІФ), бо невідомо, чи буде воно таким раптовим – з дня на день – чи, навпаки, буде трохи розтягнутим процесом. Тож забезпечити успіх бізнесу у невизначеній ситуації – це великий виклик, але це потрібно", – наголосив Ващук.

За його словами, у регіонах України, де нині немає бойових дій і ситуація більш-менш нормалізувалася, бізнес намагається мобілізуватися та працювати, проте у спілкуванні з державними органами знову виникають проблеми, які були до 24 лютого.

Говорячи про поточну роботу офісу бізнес-омбудсмена, він повідомив, що поки що є перешкоди для проведення всіх регламентних актів, проте офіс діє в режимі онлайн-лінії допомоги. "Приймаємо заявки, розглядаємо і намагаємося вирішувати", – пояснив Ващук.

Він додав, що в рамках роботи на випередження офіс спільно з Державною податковою службою також провів шість вебінарів, щоб роз'яснити бізнесу всі зміни та новації й зняти можливі запитання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп після введення мит обіцяє співгромадянам історичні успіхи в економіці

Китай відреагував на торговельні тарифи США, закликавши до консультацій

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

АМКУ застеріг виробників яєць від надмірного експорту, що загрожує внутрішньому ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА