Інтерфакс-Україна
12:46 04.08.2022

Девелопери розглядають можливість будівництва споруд подвійного призначення як бомбосховищ у нових проєктах

2 хв читати
Девелопери розглядають можливість будівництва споруд подвійного призначення як бомбосховищ у нових проєктах

Українські девелопери розглядають можливість будівництва споруд подвійного призначення як бомбосховища у нових проєктах житла, а також облаштування підземних паркінгів як укриттів у готових будинках.

"У наших готових проєктах у ролі тимчасових укриттів можуть використовуватися підвальні приміщення, підземні паркінги тощо, адже ще на етапі підготовки проєктної документації ми враховуємо таку можливість", – розповіла агентству "Інтерфакс-Україна" директор із маркетингу будівельної компанії "Альянс Новобуд" Ірина Міхальова.

За її словами, укриття у підвальному приміщенні 25-поверхового будинку зможе розмістити до 25% мешканців і включатиме туалет, медпункт, окреме приміщення для вагітних та дітей, кухню, вентиляційну камеру, кілька виходів. За підрахунками компанії, будівництво приміщення для укриття додасть 5-10% до вартості житла, залежно від поверховості та кількості квартир.

Тим часом у групі компаній DIM мають намір переформатувати нежитлові приміщення у майбутніх проєктах на бомбосховища, не збільшуючи вартості квадратного метра.

"Більшість наших будинків будуються з підземними паркінгами у 2-3 поверхи і навіть підземними коморами з вентиляцією та кількома входами/виходами. Звісно, неможливо стверджувати, що будівництво якісних бомбосховищ для мешканців абсолютно не вплине на вартість. Проте, як бачимо по запитах майбутніх інвесторів, більшість із них готові переплачувати за свою безпеку та комфорт", – повідомили агентству у пресслужбі DIM.

"Інтергал-Буд" у свою чергу планує розширити функціонал підземних паркінгів у нових проєктах для використання їх як повноцінні бомбосховища.

"У планах компанії також покращити умови в уже наявних паркінгах, наприклад, розмістити на їхній території лавки. Обговорюється питання постачання до паркінгів питної води та мінімальних необхідних запасів", - прокоментувала комерційний директор "Інтергал-Буд" Анна Лаєвська.

Як повідомили у пресслужбі холдингової компанії "Київміськбуд", окрім будівництва обладнаних під бомбосховища підземних паркінгів, існує варіант облаштування "кімнат безпеки" безпосередньо у квартирах.

У компанії також зазначили, що будинки, побудовані за монолітно-каркасною технологією, більш стійкі, ніж панельні.

"У разі потрапляння в них уламків ракети, вони більш стійкі, ніж панельні. Люди, які перебувають у сховищі під таким будинком, перебувають у відносній безпеці, принаймні ризик завалу менший", – повідомив забудовник.

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що передбачає обов'язкове розміщення бомбосховищ під час будівництва нових споруд в Україні. Документ пропонує внесення обов'язкового розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту до містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях. У разі відсутності цього розділу забороняється затвердження відповідної містобудівної документації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фонд ліквідації наслідків збройної агресії отримав 2 млрд грн за рік продажів санкційного майна

Індекс українських акцій WIG-Ukraine впав у середу майже на 7% на песимізмі щодо досягнення миру

Приєднання до SEPA може принести бізнесу і населенню Україні до EUR100 млн на рік – ІЕД

Ліміт суми кредиту за програмою "єОселя" має зростати пропорційно здорожчанню вартості житла – думка

НБУ продовжив до кінця травня обговорення умов страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Найбільшу ділянку Земельного банку передано в суборенду на 14 років за 78,6 млн грн - Мінекономіки

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

Мінрозвитку хоче передати українські аеропорти на утримання приватному сектору

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА