Интерфакс-Украина
14:52 12.09.2022

В Україні вже менше пропонують віддалену роботу - кадровий портал grc.ua

3 мин читать
В Україні вже менше пропонують віддалену роботу - кадровий портал grc.ua

В Україні на початку вересня 2022 року лише 7% актуальних вакансій передбачають віддалену форму роботи, тоді як у березні 2021 року цей показник був на рівні 10%, наголошується у повідомленні кадрового порталу grc.ua.

Також зазначається, що можливою причиною є те, що роботодавці шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час перебуває на одному місці, а не зайнятий частими переїздами, жертвуючи якістю роботи.

Лідером у рейтингу активності є Київ, на який припадає 60% усіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію із великим відривом посів інший порівняно безпечний регіон – Львівська область (11%). Трійку лідерів завершує Дніпропетровська область, ринок праці якої розташовується на перших позиціях у багатьох рейтингах, незважаючи на близькість до активних бойових дій – 6%. Четвертий-п'ятий рядок із однаковим показником 4% посіли Харківська та Одеська області. До війни у цьому рейтингу була Донецька область, але з очевидних причин сьогодні ринок праці там переживає не найкращі часи.

Найбільша потреба серед роботодавців у форматі "ремоут" для фахівців у категорії "IT, інтернет, телекомунікації" - 37% вакансій. Приблизно вдвічі рідше шукають роботу у віддаленому режимі фахівці з продажу – 18%. Третій рядок посіла категорія "маркетинг, реклама, PR" – 13%. При цьому адміністративному персоналу у 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту – у 2%.

Роботодавці найчастіше не висувають жорстких вимог до досвіду. Так, у 16% вакансій немає вимог навіть мінімального досвіду. Переважно роботодавці обмежуються вимогою наявності досвіду від одного до трьох років – 62%. Досвід роботи від трьох до шести років вимагає 21% роботодавців, а понад шість років - лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, то роботодавці стали рідше звертати увагу на претендентів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 таких вакансій було 30-40%.

Працівники схильні до ремоут-формату більше, ніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає набагато більше резюме, ніж вакансій – 28% проти 9%.

Незважаючи на те, що роботодавці рідко шукають для віддаленої роботи досвідчених претендентів, більшість резюме надходить саме від осіб, які мають досвід понад шість років – 61% кандидатів. Досвід від одного до трьох років мають 10% фахівців, від трьох до шести років – 16%. Відсутній досвід лише у 13% претендентів.

Фактор статі несуттєво впливає: серед тих, хто шукає віддалену роботу 55% - чоловіки, 45% - жінки. Найактивніша вікова група – від 18 до 30 років (37% вакансій). Активність пошуку віддаленої роботи знижується з віком, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50-60 років припадає лише 7% резюме.

ПОСЛЕДНЕЕ

DFC начала поиск компании по предоставлению услуг по администрированию Американско-украинского инвестфонда

НБУ оштрафовал ООО "Авентус Украина" на 2,45 млн грн

"Укрфинжитло" планирует выдать 70 тыс. кредитов по программе "еОселя" в течение пяти лет - стратегия развития

НКРЭКУ запустила реестр электроустановок потребителей на альтернативных источниках

"Киевтеплоэнерго" планирует в 2025 г. установить на 25% больше домовых счетчиков тепла, чем в прошлом году

ЕБРР рассматривает возможность кредита EUR21,1 млн на проект Power One Фиалы и Кудрицкого

Зеленский провел совещание со Свириденко и Федоровым: готовятся первые шаги обновленного правительства

Вся Украина открылась Западу и разрыв с Востоком уже состоялся - СЕО "Метинвеста" об итогах URC

Гостаможслужба разоблачила схемы ввоза нескольких тысяч авто под видом гумпомощи

Минагрополитики могут объединить с Минэкономики и Минэкологии - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА