Интерфакс-Украина
14:52 12.09.2022

В Україні вже менше пропонують віддалену роботу - кадровий портал grc.ua

3 мин читать
В Україні вже менше пропонують віддалену роботу - кадровий портал grc.ua

В Україні на початку вересня 2022 року лише 7% актуальних вакансій передбачають віддалену форму роботи, тоді як у березні 2021 року цей показник був на рівні 10%, наголошується у повідомленні кадрового порталу grc.ua.

Також зазначається, що можливою причиною є те, що роботодавці шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час перебуває на одному місці, а не зайнятий частими переїздами, жертвуючи якістю роботи.

Лідером у рейтингу активності є Київ, на який припадає 60% усіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію із великим відривом посів інший порівняно безпечний регіон – Львівська область (11%). Трійку лідерів завершує Дніпропетровська область, ринок праці якої розташовується на перших позиціях у багатьох рейтингах, незважаючи на близькість до активних бойових дій – 6%. Четвертий-п'ятий рядок із однаковим показником 4% посіли Харківська та Одеська області. До війни у цьому рейтингу була Донецька область, але з очевидних причин сьогодні ринок праці там переживає не найкращі часи.

Найбільша потреба серед роботодавців у форматі "ремоут" для фахівців у категорії "IT, інтернет, телекомунікації" - 37% вакансій. Приблизно вдвічі рідше шукають роботу у віддаленому режимі фахівці з продажу – 18%. Третій рядок посіла категорія "маркетинг, реклама, PR" – 13%. При цьому адміністративному персоналу у 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту – у 2%.

Роботодавці найчастіше не висувають жорстких вимог до досвіду. Так, у 16% вакансій немає вимог навіть мінімального досвіду. Переважно роботодавці обмежуються вимогою наявності досвіду від одного до трьох років – 62%. Досвід роботи від трьох до шести років вимагає 21% роботодавців, а понад шість років - лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, то роботодавці стали рідше звертати увагу на претендентів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 таких вакансій було 30-40%.

Працівники схильні до ремоут-формату більше, ніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає набагато більше резюме, ніж вакансій – 28% проти 9%.

Незважаючи на те, що роботодавці рідко шукають для віддаленої роботи досвідчених претендентів, більшість резюме надходить саме від осіб, які мають досвід понад шість років – 61% кандидатів. Досвід від одного до трьох років мають 10% фахівців, від трьох до шести років – 16%. Відсутній досвід лише у 13% претендентів.

Фактор статі несуттєво впливає: серед тих, хто шукає віддалену роботу 55% - чоловіки, 45% - жінки. Найактивніша вікова група – від 18 до 30 років (37% вакансій). Активність пошуку віддаленої роботи знижується з віком, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50-60 років припадає лише 7% резюме.

ПОСЛЕДНЕЕ

Цены на сыры не снижаются из-за 25% наценки торговых сетей

Единый портал вакансий ежедневно посещает более 2,5 тыс. соискателей работы

Набсовет ОГТСУ 4 апреля рассмотрит отчет первого этапа конкурса на должность главы компании

НБУ не стал продлевать админограничение P2P переводов 150 тыс. грн благодаря более жестким самоограничениям рынка

Минагрополитики рассматривает варианты компенсаций прифронтовым аграриям отмены 30% скидки в перевозке зерна по железной дороге

Минфин понизил ставку потенциальных 3,5-летних бенчмарк-ОВГЗ до 15-15,5% годовых

Глава UBS стал самым высокооплачиваемым CEO в крупнейших банках континентальной Европы в 2024г

ПУМБ и "Тимак Агро Украина" обновили программу кредитования удобрений под урожай 2025г.

"Агротрейд" начал посевную камапнию-2025 с высева горчицы на 600 га

Газодобытчики просят снизить требования к качеству газа для восстановления после разрушений в результате атак РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА