Інтерфакс-Україна
13:15 29.10.2022

Агентство S&P підтвердило рейтинг Києва "ССС+" зі стабільним прогнозом

3 хв читати
Агентство S&P підтвердило рейтинг Києва "ССС+" зі стабільним прогнозом

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підтвердило довгострокові кредитні рейтинги емітента в іноземній і національній валюті столиці України Києва на рівні "CCC+", прогноз залишається стабільним.

"Тепер ми вважаємо, що різке падіння податкових надходжень Києва малоймовірне, про що свідчать його високі фінансові показники за перші дев'ять місяців 2022 року", – йдеться в повідомленні агентства на його сайті.

Згідно з ним, S&P очікує, що дуже скромне за обсягами обслуговування боргу міста буде покрито накопиченими грошовими резервами, що зберігаються в державній скарбниці.

Агентство додає, що оцінює власну кредитоспроможність Києва (SACP) на один щабель вище, ніж кредитний рейтинг емітента.

У релізі зазначається, що поточна позиція Києва щодо ліквідності стабільна: резерви готівки перевищують обслуговування боргу майже в 11 разів протягом наступних 12 місяців. У міста є тільки один непогашений борг в іноземній валюті на суму $ 28,8 млн з терміном погашення в грудні 2022 року. У своєму базовому сценарії S&P припускає, що місто, найімовірніше, погасить цей платіж, враховуючи наявність вільних коштів - близько 20,5 млрд грн (близько $560 млн) станом на 1 жовтня 2022 року, а також те, що її керівництво дотримується своїх боргових зобов'язань.

Щодо боргу в національній валюті, місто має кредитну лінію від Ощадбанку на 1,2 млрд грн з терміном погашення в 2023-2026 роках (в 2023 необхідно погасити 300 млн грн) і три випуски облігацій в нацвалюті на загальну суму 1,1 млрд грн із терміном погашення в 2024-2026 роках. Київ продовжує виплачувати відсотки за цими зобов'язаннями, обсяг яких протягом наступних 12 місяців становить 600 млн грн.

"Рейтинг Києва стримується російсько-українським конфліктом, який створює значну невизначеність для економіки і фінансів міста. Наш рейтинг все ще стримується дуже нестійкою і централізованою інституційною структурою місцевого самоврядування в Україні, скромним ВВП на душу населення в місті порівняно з місцевою владою в інших країнах і, на нашу думку, дуже слабким фінансовим управлінням", – зазначає агентство.

За його оцінками, ВВП України у 2022 році, ймовірно, скоротиться на 40% через падіння експорту, споживання та інвестицій. "Враховуючи значну шкоду, завдану фізичній інфраструктурі і людському капіталу, середньострокові перспективи зростання України невизначені і залежать від відновлення певного рівня територіальної цілісності і доступу до Чорного моря, поряд зі значними зусиллями з відновлення", – додало S&P.

Агентство прогнозує, що економіка Києва слідуватиме траєкторією національної економіки, хоча Київ як столиця залишається найбільш диверсифікованим регіоном України: місто забезпечує понад 20% національного ВВП, і його ВВП на душу населення удвічі вищий, ніж у середньому по країні.

S&P очікує, що Київ продемонструє відносно хороші фінансові показники у 2022 році, переважно завдяки стабільним податковим надходженням та значному скороченню капітальних вкладень. Агентство прогнозує, що доходи міста залишаться на рівні 2021 року, а операційні витрати збільшаться приблизно на 15%, завдяки чому операційний профіцит становитиме 4,58 млрд грн, профіцит після капітальних витрат – 2,2 млрд грн і після погашення боргу – 0,2 млрд грн.

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА