Інтерфакс-Україна
16:15 06.10.2023

Розвиток банківського кредитування у 2024 р. безпосередньо залежатиме від розміру облікової ставки НБУ та ефективності державних кредитних програм - банкір

3 хв читати

Розвиток кредитування у 2024 році напряму залежатиме від розміру облікової ставки НБУ та ефективності державних кредитних програм, зокрема іпотечної програми "єОселя", програми пільгового кредитування малого та середнього бізнесу "5-7-9", кредитування ОСББ за програмою "Енергодім" тощо.

Таку думку висловив голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов на архітектурно-будівельному BUSINESS FORUM "Відбудова України. Модернізація і трансформація".

"За сприятливих економічних і воєнних умов до кінця 2024 року облікова ставка може знизитися до 15%, що може зумовити зменшення відсоткового навантаження на позичальників. Крім того, важливими для нарощування кредитування стануть спеціальні програми з відшкодування відсотків за кредитами в рамках державних кредитних програм", - зазначив Мамедов.

Банкір також нагадав, що для підприємців - учасників державної програми пільгового кредитування "5-7-9" діють спеціальні програми КМДА та Київської облдержадміністрації, за якими компенсація відсотків за кредитними договорами становить 99% і 100% відповідно.

За його даними, завдяки компенсаторним програмам протягом 2023 року кількість підприємців у Києві та Київській області, які скористалися програмою пільгового кредитування "5-7-9", зросла майже на 20%.

"Звісно, такі програми стимулюють МСБ до активного розвитку через участь у держпрограмі кредитування. Іншими словами, відшкодування відсотків опосередковано є драйвером розвитку банківського кредитування", - зазначив Мамедов.

Окрему увагу експерт приділив кредитуванню держпрограми "Енергодім" від Фонду енергоефективності, що дає змогу ОСББ отримати компенсацію на енергомодернізацію будинку до 70% від необхідних витрат. Він нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення банківське кредитування цієї програми було призупинене, й лише у вересні 2023 року відновилося надання енергокредитів.

Згідно з умовами кредитування Глобус Банку, ОСББ - учасники програми "Енергодім" отримують можливість оформити позику строком до п'яти років за ставкою 16% річних на суму до 3 млн грн без початкового внеску та забезпечення. Завдяки активній участі органів місцевої влади можна значно скоротити необхідні платежі за кредитами. Наприклад, між Глобус Банком і Львівською обласною державною адміністрацією вже укладено угоду, згідно з якою ОСББ отримають компенсацію за відсотками кредиту. Найближчим часом очікується укладення подібних "компенсаційних" угод з іншими державними адміністраціями в регіонах України.

За словами експерта, до кінця року Глобус Банк планує оформити кредити ОСББ на суму понад 200 млн грн.

"Завдяки відшкодуванню кредитних відсотків витрати ОСББ значно скоротяться, тож слід очікувати досить активного періоду залучення нових учасників до програми "Енергодім". Розуміємо, що майбутня зима навряд чи буде простою. А ефективна робота органів місцевої влади, Фонду енергоефективності та банків значно спрощують громадянам можливість модернізувати власні домівки за мінімальних витрат", - наголосив банкір.

Загалом експерт зауважив, що, незважаючи на воєнні умови, банківська сфера демонструє поступове зростання, головним свідченням якого є активна участь банків у реалізації державних кредитних програм і ефективна співпраця з органами місцевої влади. "Ринок очікує, що 2024 року ця тенденція тільки набиратиме обертів", - резюмував Мамедов.

АТ "Комерційний банк "Глобус" (Глобус Банк) заснований 2007 року. Станом на серпень 2023 року його регіональна мережа налічує 31 відділення. 6 липня 2023 року банк відкрив відділення в Ужгороді.

Банку підтверджено кредитний рейтинг за національною шкалою на рівні "uaAAA", а також рейтинг депозитів на рівні "ua2+" за шкалою рейтингового агентства "Експерт-Рейтинг".

Пріоритетними напрямами діяльності банку є іпотечне кредитування на первинному ринку, автокредитування, кредитування малого та середнього бізнесу тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль закликає Євросоюз прискорити процес інтеграції України до Єдиного ринку ЄС

"Нафтогаз" відновив понад 50% втраченого після лютневих обстрілів видобутку

"Інтерпайп" продовжує розвивати систему техосвіти в Дніпрі та відкрив 12-ту шкільну локацію, збільшуючи інвестиції в освіту

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Мінфін підготував законопроєкт, що передбачає щорічну передачу даних в ДПС інтернет-платформами

Трамп вважає, що Китай хотів би укласти торговельну угоду зі США

Київ розраховує отримати понад 1,59 млрд грн пайових внесків за введені в експлуатацію у 2020-2022 рр. об’єкти

Smart Energy зупинила 3,2 млрд грн інвестицій в українські надра

Другий транш доходів від знерухомлених російських активів на 2,1 млрд євро надійде в Україну, орієнтовно, наприкінці квітня

Трамп розпорядився про паузу на 90 днів для мит щодо країн, які не вживали заходів у відповідь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА