Інтерфакс-Україна
19:42 13.08.2024

Більшість українців відзначають погіршення економічної та політичної ситуації в Україні за рік - соцопитування

2 хв читати
Більшість українців відзначають погіршення економічної та політичної ситуації в Україні за рік - соцопитування

Понад 80% українців вважають, що економічна ситуація в країні за останній рік погіршилася, 10% - що не змінилася, ще 2% бачать покращення.

Як свідчать результати дослідження "Правосуддя в контексті російської збройної агресії", проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 5-12 липня, політична ситуація в Україні погіршилася, на думку 64% респондентів, не змінилася - на думку 22%, про покращення говорять 7%.

Погіршення відчуття впевненості в майбутньому відзначили 57% опитаних, для чверті воно не зазнало змін за останній рік, для майже 10% - покращилося, найбільше серед найстаршої вікової категорії. Десята частина опитаних не змогли дати відповідь.

Матеріальне становище сім'ї тією чи іншою мірою погіршилося у 60%, не змінилося у 35%, покращилося у 4%. Про покращення частіше говорять опитані віком до 30 років.

Найпоширенішими втратами внаслідок війни опитані називають погіршення психоемоційного стану (49%) та погіршення стану здоров'я (39%). Близько чверті опитаних зазнали втрати доходів, роз'єднання сімей. Про загибель близької людини, втрату роботи повідомили 20%. Респонденти, які проживають у зоні бойових дій, загалом частіше говорять, що зазнали втрат. Погіршення стану здоров'я поширене серед опитаних старше 50 років і тимчасово переміщених осіб.

Найгіршою шкодою, завданою російською збройною агресією, опитані вважають загибель цивільних (72%), загибель військових (70%), тілесні ушкодження та спричинення інвалідності (31%).

Опитані вважають, що компенсацію збитків насамперед мають спрямувати родичам загиблих (68%), тим, хто втратив житло і майно (44%), тим, хто пройшов полон (38%), тим, хто дістав фізичних каліцтв (36%). Близько 30% вважають, що насамперед компенсація має бути спрямована ветеранам війни; п'ята частина - родичам зниклих безвісти.

Близько 60% опитаних вважають недоцільним надання підтримки українцям, які перебувають за кордоном, 37% - вважають, що вона має надаватися. Надання допомоги частіше підтримують опитані з зони бойових дій, молодь, особи з досвідом переміщення та міграції.

Під час дослідження було опитано 2 тис. респондентів старше 18 років на всіх підконтрольних територіях України методом CATI (телефонне інтерв'ю з використанням комп'ютера). Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,2%.

 

ОСТАННЄ

Міністр економіки Соболев задекларував 3,1 млн грн доходів за 2024р.

Голова МКС: Через Римський статут Україна приєднується до спільноти країн, які прагнуть припинити безкарність за найсерйозніші злочини

Міністр соцполітики Улютін задекларував 1,7 млн грн доходів за 2024р.

Депутатка Кравчук сподівається, що Рада незабаром призначить міністра культури

Віцепрем'єр з євроінтеграції Качка задекларував 1,6 млн грн доходів за 2024р.

ПРООН передала ДСНС машини механізованого розмінування

США повідомили Швейцарію про затримку поставок систем Patriot – їх передадуть Україні

Зеленський анонсує 18 липня продовження переформатування сектору безпеки

Шмигаль: Обʼєднання Мінстратегпрому з Міноборони покращить координацію та прибере певну конкуренцію

Шмигаль на посаді міністра оборони бачить три ключові напрями роботи: люди, зброя і система

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА