Інтерфакс-Україна
13:02 22.08.2024

Опитування: 69% українців переконані у зміцненні згуртованості суспільства за роки повномасштабної війни, 71% - долучилися до волонтерства

2 хв читати
Опитування: 69% українців переконані у зміцненні згуртованості суспільства за роки повномасштабної війни, 71% - долучилися до волонтерства

Українське суспільство за роки повномасштабної війни стало більш згуртованим, вважають 69% опитаних українців, протилежної думки дотримуються 24% респондентів, найбільше скептиків - на півдні та сході країни, 32% і 29% відповідно.

Про це свідчать дані загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 до 15 серпня 2024 року.

"Переважна більшість українців (69%) переконана, що за час повномасштабної війни, суспільство стало більш згуртованим, натомість 24% вважають, що цього не відбулося. Тих, хто не бачить більшої згуртованості після повномасштабного вторгнення, найбільше на Півдні (32%), Сході (29%), Заході (26%), а найменше в Центрі (18%)", - ідеться в пресрелізі за підсумками дослідження, розміщеному на сайті Фонду "Демократичні ініціативи" в четвер.

Зазначається також, що абсолютна більшість українців (71%) від початку повномасштабного вторгнення долучалася до волонтерської допомоги армії, тимчасово переміщеним особам або людям, які постраждали від війни. Так, 34% допомагали фінансово, 15% - надавали посильну фізичну допомогу і ще 22% допомагали і фізично, і грошима.

Соціологи фіксують, що частка тих, хто допомагав грошима, приблизно однакова серед людей різного віку (34-35%). Водночас 17% людей не допомагали і не планують цього робити. У регіональному розподілі на заході помітно вищий відсоток, ніж у середньому у країні, тих, хто долучався до допомоги суто фізичною працею (25%), тоді як найбільша частка тих, хто допомагав фінансово, була серед жителів півдня (40%) та центру (36%).

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового добору на перших етапах формування вибірки та квотного методу добору респондентів на заключному етапі. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єврокомісар Кос впевнена у відкритті всіх переговорних кластерів з Україною у 2025р. попри спротив Угорщини

Швеція за останній місяць надала Україні зобов’язання на понад 3 млрд євро - міністр оборони

МЗС України про чергове відео страти українських полонених: Це воєнний злочин, всі винні мають бути притягнуті до відповідальності

Інформація про переведення командувача СБС Сухаревського на іншу посаду не відповідає дійсності – Генштаб

Важливо враховувати позицію України щодо кількості військ на її території від "Коаліції охочих" – міністр оборони Фінляндії

Ткаченко: З цього дня Поворозник більше не виконує обов'язки першого заступника начальника КМВА

Латвія вважає, що має бути частиною "Коаліції охочих", - міністр оборони

Депутати "Європейської солідарності" пропонують закликати уряд звільнити заступника міністра освіти Вітренка

Рішення очільника КМВА не стосується штатної посади Поворозника як першого заступника голови КМДА – пресслужба

На Харківщині працівник сільгосппідприємства підірвався під час проведення польових робіт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА