Інтерфакс-Україна
12:56 12.12.2024

Україна у 2024 р. провела 39 аукціонів із гуманітарного розмінування с/г земель, проєкт продовжать

2 хв читати
Україна у 2024 р. провела 39 аукціонів із гуманітарного розмінування с/г земель, проєкт продовжать

Програма гуманітарного розмінування сільгоспземель має великий попит у аграріїв, і 2025 року вона буде одним із ключових пріоритетів, повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний під час 5-го засідання секторальної робочої групи (СРГ) "Гуманітарне розмінування".

"Цього року ми відкрили ринок послуг із гуманітарного розмінування і запустили механізм компенсації аграріям, які купують послуги з розмінування. На сьогодні проведено вже 39 аукціонів, економія становила понад 17%. Програма компенсації має значний попит у аграріїв. Її розширення буде одним із ключових наших пріоритетів у 2025 році", - процитувало його слова Міністерство економіки.

За інформацією Безкаравайного, у державному бюджеті України на 2025 рік на зазначену програму передбачено 1 млрд грн, тож вишукують можливості залучити додаткові кошти для її реалізації, зокрема, на очищення великих площ, лісів і водойм.

Підбиваючи підсумки протимінної діяльності (ПМД) у 2024 році, серед основних здобутків представники робочої групи назвали ухвалення Національної стратегії протимінної діяльності та операційного плану, які покладено в основу "дорожньої карти" роботи в наступні роки. Крім того, фахівці ПМД повернули в продуктивне використання майже 35,5 тис. кв. км земель.

Наразі Україна має понад 150 важких машин для розмінування, понад 4 тис. саперів та 69 операторів протимінної діяльності, ще близько 60 операторів перебувають у процесі сертифікації.

Важливою подією 2024 року стало відкриття ринку із розмінування та реалізації державних програм підтримки фермерам, виробникам техніки та обладнання, розробникам та інноваторам. В Україні з'явилася нова цивільна професія - демінер, розпочав роботу Центр гуманітарного розмінування, уніфіковано процедуру сертифікації операторів, розпочато сертифікацію обладнання для розмінування за міжнародними стандартами.

Учасники робочої групи з гуманітарного розмінування обговорили перспективи фінансування проєктів у 2025 році, серед яких - розробка таких механізмів, як, наприклад, облігації сталого розвитку та змішаних інструментів фінансування.

У Мінекономіки нагадали, що секторальну робочу групу "Гуманітарне розмінування" створено у вересні 2023 року як платформу для комплексної координації між Кабінетом Міністрів та міжнародними партнерами за напрямом гуманітарного розмінування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В двох районах Києва викликано медичні бригади – Кличко

Ворожі дрони уразили житлові будинки в Шевченківському та Дарницькому районах Києва і спричинили пожежу на заправці - мер

Попередньо є влучання ворожих дронів у житловий будинок і нежитлову будівлю у Києві - КМВА

ЄС виділить України черговий транш ERA цього тижня – єврокомісар

Оборонна підтримка України Європою за 3 роки війни склала EUR52-54 млрд проти EUR60 млрд з боку США – єврокомісар

США відновили постачання Україні деяких видів зброї – ЗМІ

Лідери республіканців у Конгресі заявили про готовність йти далі в питанні санкцій проти РФ - ЗМІ

Єврокомісарка з розширення Кос ставить завдання вступу України в ЄС в 2029 році

Україна зараз будує 700 МВт ВЕС з 200 МВт BESS – глава УВЕА на URC-2025

Свириденко: Україна на URC2025 оголосить 18 нових програм для залучення приватного капіталу, здебільшого для МСП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА