Інтерфакс-Україна
21:06 18.12.2024

Оновлена держпрограма розвитку мінерально-сировинної бази фінансуватиметься з геологічного спецфонду

2 хв читати
Оновлена держпрограма розвитку мінерально-сировинної бази фінансуватиметься з геологічного спецфонду

Оновлена загальнодержавна програма розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року чітко визначає джерела її фінансування та передумови запуску геологічного спецфонду.

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) на своєму сайті після ухвалення Верховною Радою України 245 голосами "за" закону про внесення змін до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року в середу.

"Документ чітко визначає джерела формування бюджетної програми "Розвиток мінерально-сировинної бази України" та передумови запуску геологічного спецфонду", - зазначило відомство.

Крім того, документ за допомогою внесення змін до Кодексу України про надра визначає види корисних копалин для потреб оборонної промисловості, уточнює та розширює перелік країн-партнерів України в секторі критичної та стратегічної сировини і створює умови для швидкого та зручного доступу до геологічної інформації для вітчизняних та іноземних інвесторів завдяки цифровим рішенням. Також встановлюється перехід на зрозумілу інвестору європейську класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин Рамкової класифікації (РК) ООН.

"Схвалення законопроєкту відкриває Україні нові можливості для інвестицій та підвищення конкурентоспроможності нашої економіки. Україна має всі перспективи стати ключовим партнером на міжнародному ринку видобутку та переробки стратегічних корисних копалин", - зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її словами, ухвалення закону є суттєвим кроком у наближенні національного законодавства у сфері надрокористування до європейських стандартів та сигналом готовності України стати повноцінним членом Сировинної стратегії ЄС (Critical Raw Materials Act). Крім того, ухвалення оновленої програми є одним із індикаторів виконання Україною Ukraine Facility.

Як наголосили в Міндовкілля, пріоритетами оновленої програми є екологічність, прозорість та залучення інвестицій у розробку стратегічних корисних копалин.

 

 

 

ОСТАННЄ

Посол України в КНР Нечитайло вручив вірчі грамоти Сі Цзіньпіну

Трамп про тристоронню зустріч з Путіним та Зеленським: Вона буде, але мала б відбутися ще 3 місяці тому

Генпрокурор: На Львівщині підозри отримали 18 посадовців

Президентський законопроєкт про НАБУ/САП закріплює процесуальну незалежність керівника і прокурорів САП від генпрокурора – юрист

У Харкові завершені аварійно-рятувальні роботи на місці ворожого авіаудару

Трамп розглядає можливість запровадження вторинних санкцій проти РФ раніше, ніж через 50 днів

Скасування рішень про перейменування вулиць на честь захисників України неприпустиме – УІНП

У застосунку Армія+ з'явився новий навчальний курс "Стоп корупція. Уповноважені"

Зеленський поставив завдання: здатність України у визначений час застосувати щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів на добу

Качка обговорив з експертами президентський законопроєкт про НАБУ та САП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА