Інтерфакс-Україна
10:57 23.12.2024

Майже 3/4 українців підтримують відновлення Україною ядерного арсеналу - соцопитування КМІС

2 хв читати
Майже 3/4 українців підтримують відновлення Україною ядерного арсеналу - соцопитування КМІС

Переважна більшість (73%) громадян України прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї у країні, свідчать дані опитування, проведеного 2-17 грудня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Не підтримують цю ідею 20%, і ще 7% опитаних не визначилися з відповіддю.

При цьому якщо відновлення ядерного арсеналу призвело б до втрати підтримки та санкцій з боку Заходу, то прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зросте до 44% (10% не визначилися).

Однак якби Україна мала достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були би піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали б рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію 33% (8% не визначилися).

У регіональному розрізі на півдні та на сході України спостерігається трохи скептичніше ставлення до відновлення ядерної зброї, але в усіх макрорегіонах країни більшість - від 61% на сході до 77% на заході.

За сценарію втрати підтримки Заходу, але з ресурсами та можливістю встигнути розробити зброю, більшість у всіх регіонах (63% на заході, 54% у центрі, 58% на півдні та 61% на сході) підтримали б відновлення ядерної зброї, а від чверті до третини виступили би проти.

У КМІС зазначають, що в середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без'ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%, ще 20% мали невизначені погляди. При цьому ставлення до ядерної зброї не сильно відрізнялося залежно від регіону. Однак тоді питання ядерної зброї у свідомості українців значно поступалося за актуальністю іншим питанням: на запитання, які проблеми найбільше турбують українців, лише 5% до топпроблем зараховували питання ядерної зброї.

Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю (CATI) серед 2000 респондентів віком від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України. За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з дизайн-ефектом 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, і 1,3% для показників, близьких до 5%. В умовах війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через негоду на Закарпатті, в Словаччині та Угорщині низка поїздів змінює графік — УЗ

Сибіга: Додатковий важіль впливу дозволить президенту Трампу просувати мир через силу

Сили оборони відбили з початку доби 137 ворожих атак - Генштаб

ЄС і США близькі до рамкової торговельної угоди, переговори тривають - ЗМІ

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Тунісу, Індонезії, Бангладеш, Сербії та Боснії – ЗМІ

США вилучають сирійську організацію "Хаят Тахрір аш-Шам" із списку терористичних

США призупинили постачання зброї Україні у рамках глобального перегляду допомоги – речниця

На Сумщині внаслідок ворожого обстрілу Юнаківської громади загинув мирний мешканець

На Рівненщині 13 населених пунктів знеструмлені через буревій

Трамп оголосив нові тарифи на імпорт товарів із Малайзії, Казахстану, ПАР, Лаосу та М’янми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА