Інтерфакс-Україна
18:07 23.12.2024

Суди посилюють вироки за ухилення від мобілізації, відмовляються від покарання з випробувальним терміном - юрист

2 хв читати
Суди посилюють вироки за ухилення від мобілізації, відмовляються від покарання з випробувальним терміном - юрист

Українські суди посилюють вироки за ухилення від мобілізації, відмовляються від покарання з випробувальним терміном, повідомила голова практики трудового права юрфірми Integrites Інна Кострицька.

"Відповідальність за статтею 336 ККУ не змінилася, ухилення від призову на військову службу за мобілізацією на особливий період карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, але ще рік тому ми могли говорити, що більше ніж 90% справ, які розглядають у порядку кримінального провадження, завершуються винесенням вироків із випробуванням. Якщо протягом такого строку особа не вчинить нового кримінального правопорушення, то вона звільняється від реального відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Зараз ми спостерігаємо зовсім іншу тенденцію на посилення відповідальності та призначення покарання у вигляді позбавлення волі, без встановлення випробування", - пояснила вона під час вебінару.

Юристка наголосила, що "Верховний Суд з цього питання має досить однозначну позицію: ці злочини характеризують великою суспільною небезпекою, і щоб покарання досягло своєї мети все ж таки має призначатися реальне покарання".

"Тому суд, враховуючи ступінь тяжкості та суспільну небезпеку вчиненого злочину, вважає, що звільнення обвинуваченого від відбування покарання не можна вважати обґрунтованим", - сказала Кострицька.

Водночас вона зазначила, що в першій інстанції рішень про призначення покарання з випробуванням залишається досить багато, однак "дедалі більше проявляється тенденція призначення реального покарання".

"Навіть якщо суд першої інстанції визначив відбування покарання з випробуванням, то прокуратура оскаржує такі вироки в апеляційному суді, а апеляційний суд ухвалює новий вирок: скасувати іспитовий строк і застосовувати реальне відбування покарання", - сказала юристка.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА