Інтерфакс-Україна
11:20 20.01.2025

Роботу реєстрів Мін'юсту повністю відновлено після російської кібератаки

2 хв читати
Роботу реєстрів Мін'юсту повністю відновлено після російської кібератаки

Інфраструктуру державних реєстрів Міністерства юстиції України відновлено після масштабної кібератаки росіян, усі реєстри знову готові до роботи, повідомляє пресслужба міністерства в телеграм-каналі.

"Росіяни не досягли своєї мети. Ми крок за кроком відновили ключові реєстри для нотаріусів, потім ДРАЦС, ЄДР, і ось завершено роботу з відновлення останньої частини реєстрів. Фінальний крок – актуалізація даних, внесених за час відновлення, чим уже займаються фахівці виконавчої служби та приватні виконавці. Ще раз наголошу, дані українців не були втрачені", - заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Зазначається, що для запобігання таким інцидентам у майбутньому запроваджуються системні зміни.

Так, Мін'юст припинив співпрацю з керівником ДП "Національні інформаційні системи". Кримінальне провадження, яке було відкрито одразу після атаки, триває. Уперше було проведено аудит НАІС. Також триває службове розслідування.

Також робляться кроки, спрямовані на посилення захисту.

"Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11290. Це важливий крок. Буде створено професійну мережу фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців. Це буде частина того самого "Пентагону для державних реєстрів". Але, це лише частина плану з посилення", - зазначається в повідомленні.

Крім того, буде посилено міжнародну співпрацю.

"Кіберзагрози не мають кордонів, тому ми активно залучаємо досвід та експертизу країн-партнерів", - наголосила Стефанішина.

Вона подякувала співробітникам НАІС, СБУ, Держспецзв'язку та Нацполіції, які надавали допомогу у відновленні інфраструктури та забезпеченні майбутнього захисту.

Як зазначають у міністерстві, уже відновили роботу Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Державний реєстр обтяжень рухомого майна, Автоматизована система виконавчого провадження, Електронний реєстр апостилів, Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту, автоматизована система "Банкрутство та неплатоспроможність", а також Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення закону України "Про очищення влади".

Наразі триває актуалізація даних, тому доступ нотаріусів і державних реєстраторів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно обмежений, а також до внесення актуалізованих даних про обтяження державними та приватними виконавцями. Водночас з цим поновлюється низка електронних інформаційних взаємодій з державними органами, що використовують обмін даними з вищезазначеними реєстрами у своїй діяльності, передусім з ДПС, МВС, ДМС, ПФУ, Мінцифри, Держгеокадастром, ДПСУ та іншими.

Також найближчим часом на порталі та в застосунку "Дія" буде відновлено доступ до онлайн-послуг, пов'язаних із зазначеними реєстрами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: переговори з Росією та Україною йдуть добре, але ситуація дуже тендітна

Україна отримає понад EUR22 млн грн на забезпечення ядерної безпеки від європейських партнерів - Міндовкілля

Пропозиція США щодо мирної угоди для України включає заборону на вступ до НАТО, визнання Криму російським та передачу контролю над ЗАЕС - Reuters

МЗС України застерігає будь-які іноземні війська від участі у параді в Москві 9 травня

MSF закликає припинити безперервні та масовані обстріли в Україні

Умєров подякував Данії за фінансування партії артилерійських боєприпасів для України

У Чорному морі затримано судно за незаконне вивезення близько 5 тис. тонн українського зерна з окупованого Криму

Сигнали від США про можливий вихід із мирного процесу покликані "стимулювати мирний процес" - МЗС України

ДБР викрило правоохоронця з Київщини, який за $15 тис. переправив військовозобов’язаного до Польщі

Кондратюк: Україно-польські ексгумаційні роботи на Тернопільщині - важливі для стратегічних відносин двох країн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА