Інтерфакс-Україна
19:53 23.01.2025

Глава МЗС Польщі застерігає від передчасних переговорів із Путіним

2 хв читати
Глава МЗС Польщі застерігає від передчасних переговорів із Путіним

Україна зможе витримати боротьбу цього року, а економіка Росії йде на спад, що створює можливості для укладення мирної угоди, однак передчасний початок переговорів з Володимиром Путіним буде контрпродуктивним, таку думку висловив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у четвер на "Українському сніданку" в Давосі, організованому Фондом Віктора Пінчука.

"Якщо я можу зробити одну пропозицію новій адміністрації (США), яка виходить із глибини досвіду країни, яка попереджала решту Заходу про Путіна і до якої не завжди дослухалися, то вона полягає в такому: це не той Путін, якого президент Трамп знав під час свого першого терміну. Я б скептично поставився до надання Путіну можливості провести саміт завчасно", - сказав Сікорський.

Він відзначив гарний початок Трампа, який визнав, що Путін має змінити свою позицію, а не Україна.

Однак, наголосив глава польського МЗС, Путін має заслужити саміт, а якщо він отримає його раніше, то це піднесе його...

"Президент Сполучених Штатів - лідер вільного світу. Володимир Путін - ізгой і обвинувачений у крадіжці українських дітей воэнний злочинець. Тож я скептик, і це моє єдине припущення щодо траєкторії розвитку подій", - сказав на закінчення Сікорський.

Співвиконавчий голова правління Carlyle Group Девід Рубінштейн закликав не робити поспішних висновків щодо можливості швидкого укладення миру.

"Загальноприйнята думка у Вашингтоні полягає в тому, що цього року буде досягнуто якоїсь угоди або врегулювання, перемир'я. Справедливо сказати, що коли у Вашингтоні існує загальноприйнята думка, вона майже завжди помилкова. Тому не будьте так впевнені", - зазначив він, під час виступу з реплікою на заході.

Рубінштейн нагадав події Другої світової війни, коли після висадки в "День Д" у Вашингтоні було заведено вважати, що союзники виграли і війна, по суті, закінчилася, а залишилося тільки зачистити територію, проте потім відбулася Арденнська битва (Battle of the Bulge), де союзники втратили понад 200 тис. осіб - більше, ніж німці.

"Тому я трохи хвилююся, що якщо люди послаблять пильність і думатимуть, що скоро буде досягнуто врегулювання, то в результаті Росія може зробити ще одну спробу зробити те, що сталося в Арденнській битві, тобто зробити останнє зусилля, ввести всі свої війська, і це може призвести до величезної кількості жертв", - сказав бізнесмен.

Щодо перспективи інвестицій в Україну і допомоги в її відновленні, він наголосив, що зацікавлений брати участь.

"Але я думаю, що нічого не станеться доти, доки ви не побачите якесь врегулювання, тому що я думаю, що бізнесмени не будуть вкладати гроші, доки не буде якогось врегулювання", - сказав також Рубінштейн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінрозвитку працює над створенням стратегічної програми для вирішення проблем ВПО

Сили безпілотних систем знищили більш ніж 50 "шахедів" завдяки новим технологіям

Відновлення енергосистеми Іспанії може зайняти до 10 годин

UZ Cargo Poland вперше перевезла нафтопродукти за маршрутом Литва – Польща – Україна

У Києві та області з вівторка оголошений надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Рух поїздів Kyiv City Express з'явився в "Київ Цифровий"

Всі зареєстровані учасники основної сесії НМТ зможуть завантажити запрошення для участі в тестуванні з персональних кабінетів до 7 травня - УЦОЯО

Мерц виступив проти миру в Україні на умовах Москви – ЗМІ

НАДПУ розкритикувала законопроєкт №13067 через безпрецедентні преференційні умови для бізнесу країн-партнерів у рамках Післявоєнного Альянсу

В КМДА продовжують ліквідацію наслідків удару по місту 24 квітня - пошкоджено 106 будівель, триває пошук житла для постраждалих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА