Інтерфакс-Україна
18:11 11.02.2025

НАБУ повідомляє про викриття організованої групи, яка у 2016-19 рр заволоділа коштами підприємств "Укроборонпром"

2 хв читати
НАБУ повідомляє про викриття організованої групи, яка у 2016-19 рр заволоділа коштами підприємств "Укроборонпром"

Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Служба безпеки України викрили організовану злочинну групу з п’ятьох осіб, яка упродовж 2016-2019 років заволоділа коштами державних підприємств, учасників концерну "Укроборонпром", на загальну суму понад 107,2 млн грн.

"Корупційна схема полягала у штучному залученні державним підприємством, що здійснювало експорт продукції військового призначення українського виробництва, компанії-нерезидента для виконання посередницьких послуг у зовнішньоекономічних контрактах. Водночас фактично вся робота здійснювалася штатними співробітниками державного підприємства", - повідомляється на сайті НАБУ.

Повідомляється, що держпідприємство сплатило компанії-нерезиденту понад EUR3,78 млн (еквівалент понад 107,2 млн грн) за нібито виконані роботи, які фактично не здійснювалися. Ці кошти проходили через рахунки фіктивних компаній та в подальшому розподілялися між учасниками злочинної групи.

За даними СБУ, за результатом комплексних заходів викрито 4-х експосадовців оборонної компанії та керівника афілійованої компанії, які переховуються за кордоном.

"Для реалізації оборудки її організатори залучали афілійовану комерційну структуру із зарубіжною реєстрацією. Перебуваючи на керівних посадах, фігуранти підписували угоди з директором цієї фірми на супровід щодо укладання та подальшого виконання договорів з експортерами українського озброєння… Діяльність афілійованої компанії залишалась тільки "на папері", а на її рахунки надходили бюджетні кошти з нашої держави нібито за реалізоване посередництво. Надалі ці гроші виводили у тінь через фіктивні фірми, щоб розподілити між усіма учасниками оборудки", - повідомляється на сайті спецслужби.

Усім п'ятьом зловмисникам повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене організованою групою); ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою); ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, вчинене організованою групою).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Військова авіація Польщі та Румунії у взаємодії з "літаючими радарами" НАТО проводять навчання над Литвою

Шмигаль обговорив з віцепрезидентом IFC продовження співпраці та спільні проєкти

Уряд погодив виключення чотирьох індустріальних парків з Реєстру

Бізнес підтримав ініціативу оподаткування доходів з цифрових платформ, проте пропонує доопрацювати два аспекти

Гроза очікується у Київській області до кінця дня - синоптики

На Хрещатику відкрили виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Міністр оборони Німеччини закликав до посилення санкцій проти РФ та збільшення підтримки України

Молдова може завершити переговори про вступ до ЄС до кінця 2027 року, вважає Санду

Іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу у ЗСУ, можуть отримати статус УБД

На лівому березі Куп’янська залишається менше 100 осіб, що підлягають евакуації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА