Інтерфакс-Україна
17:15 05.03.2025

Міносвіти презентувало нове положення про олімпіадний та турнірний рух

3 хв читати
Міносвіти презентувало нове положення про олімпіадний та турнірний рух

Міністерство освіти і науки України презентувало нове положення про олімпіадний та турнірний рух.

"Основна мета змін — зробити інтелектуальні змагання доступнішими, справедливішими, розширити можливості для виявлення талантів, підвищити якість підготовки учнів та створити сильну спільноту навколо олімпіадного і турнірного руху. Нове Положення про олімпіадний та турнірний рух чіткіше визначає ролі всіх учасників, удосконалює всі процедури, поліпшує координацію та розширює можливості для учасників", - йдеться у повідомлені міністерства.

Згідно з новим положенням, всеукраїнські олімпіади відбуватимуться в 3 етапи: І етап — місцевий з відкритою реєстрацією для всіх охочих; ІІ етап — обласний плюс учасники з-за кордону і учні наукових ліцеїв; ІІІ етап — державний плюс переможці закордонного округу і учні Українського фізико-математичного ліцею КНУ імені Тараса Шевченка (в олімпіадах з математики, астрономії, фізики).

Відзначається, що нові підходи нададуть: можливість самовисування на перший (місцевий) етап олімпіади, без посередництва школи чи вчителів; доступність олімпіад і турнірів для дітей з особливими освітніми потребами; можливість участі українських учнів із-за кордону: такі учні приєднуватимуться до другого етапу олімпіади і писатимуть її дистанційно з дотриманням заходів для академічної доброчесності; системна підготовка учнівського олімпіадного резерву (школи, навчальні збори, відбіркові та тренувальні збори); доступність для учнів наукових ліцеїв участі на другому етапі, а для учнів з Українського фізико-математичного ліцею на третій етапі в олімпіадах з математики, фізики, астрономії.

Також зазначається, що на другому (обласному) етапі  учасники з усіх областей матимуть однакові завдання; чітко визначено роль журі та предметно-методичної комісії; передбачена персональна відповідальність за передчасне розголошення завдань, і урегульовано алгоритм уникнення конфлікту інтересів.

Крім того, відтепер буде більше шансів пройти на третій етап олімпіади завдяки оновленій системі рейтингів.

"На заміну інтернет-олімпіадам тепер буде STEM-олімпіада: інтелектуальне змагання з дисциплін природничої, математичної, технологічної та інформатичної освітніх галузей серед учнів 9–11 класів шкіл та профтехів, що відбуватиметься у 2 етапи: очний і заочний. Ця олімпіада стимулюватиме розвиток учнівських компетенцій, що є ключовими для майбутніх фахівців у науці та технологіях", - розповіли в міністерстві.

Серед іншого, для участі в Міжнародних олімпіадах будуть формувати команди учнів з-поміж переможців третього етапу.

"Кількість учасників, хто проходить на відбіркові збори, визначається за формулою: кількість учасників відповідно до правил міжнародного змагання × 3. Так більше учнів матимуть змогу тренуватися перед змаганнями та вдосконалювати свої навички. Тренувальні збори — підготовка переможців відбіркових зборів до міжнародних змагань, що організовує Національний центр "Мала академія наук України", - додали у відомтві.

Новим положення визначено, що відповідальним органом за координацію олімпіад визначено Національним центром "Мала академію наук України".

Зазначається, що оновлене положення набирає чинності з 1 червня 2025 року.

Як повідомлялось, Освітній омбудсмен Надія Лещик закликає місцеві управління освіти і керівників шкіл не примушувати учнів брати учать в олімпіадах, а вчителів – готувати їх.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ затримала клірика УПЦ (МП), який погодився шпигувати для ворога на Донеччині в обмін на "евакуацію" сім’ї до РФ

Шмигаль обговорив з президенткою Європарламенту продовження "транспортного безвізу"

Фон дер Ляєн заявила про готовність до переговорів зі США, проте наголосила на продовженні диверсифікації торговельних партнерств

Прем'єр Канади заявив про готовність негайно розпочати діалог зі США стосовно мит

Окупанти 9 квітня обірвали життя чотирьох цивільних у Донецькій області

На Львівщині негода залишила без електропостачання пів сотні населених пунктів

МЗС України відреагувало на звірства та гоніння РФ проти духовенства, релігійних громад і вірян на ТОТ

Україна звернулась до Румунії з нотою щодо відкриття 5 нових пунктів пропуску

Шмигаль обговорив з Каллас закупівлю снарядів, реалізацію плану ReArm Europe і запуск інструменту SAFE

За десять років декомунізації перейменовано близько 1 тис. населених пунктів і 25 адмінрайонів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА