Інтерфакс-Україна
10:34 10.03.2025

Мін'юст розповів про підстави та порядок оскарження рішень ВЛК військовослужбовцями

2 хв читати
Мін'юст розповів про підстави та порядок оскарження рішень ВЛК військовослужбовцями

Міністерство юстиції України розповіло про підстави та порядок оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) військовослужбовцями.

"Військово-лікарська комісія (ВЛК) здійснює оцінку стану здоров’я чинних військовослужбовців, визначаючи їхню придатність до подальшого несення служби. Водночас українським законодавством передбачено, що можливість оскарження рішень ВЛК", - йдеться у повідомленні міністерства.

Зазначається, що направлення на медичний огляд військовослужбовців проводиться: прямими начальниками від командира окремої частини, йому рівних та вище, штатних ВЛК; керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП); начальниками (керівниками) закладів охорони здоров’я за місцем лікування, органів військового управління та підрозділів Військової служби правопорядку Збройних сил України; органами прокуратури; слідчим; судом.

На військовослужбовців, які направляються на медичний огляд ВЛК, подаються: направлення; медична книжка; посвідчення особи (військовий квиток); фотокартка 3х4 см без головного убору — при амбулаторному огляді; службова характеристика для проведення медичного огляду військово-лікарською комісією; медична характеристика.

Крім того, на осіб, які направляються на огляд з приводу поранень, травм, контузій, каліцтв, одержаних у період проходження ними військової служби, подаються оригінал або належним чином засвідчена копія довідки про обставини отримання травми.

У відомстві повідомили, що для того, щоб оскаржити рішення ВЛК існує два способи: позасудовий та судовий.

Зокрема, досудовий порядок оскарження: скарги на постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК, обласних ТЦК; постанови прийняті ВЛК обласними (Київського міського) ТЦК, оскаржуються в штатних ВЛК (Центральній військово-лікарській комісії (ЦВЛК), ВЛК регіону); постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку; постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку;

"Для оскарження постанови ВЛК у досудовому порядку необхідно підготувати відповідну заяву про перегляд такої постанови та додати всі необхідні документи, видані військово-лікарською комісією. У заяві важливо чітко викласти підстави для оскарження, наприклад, помилку ВЛК у встановленні причинного звʼязку захворювання тощо", - додали в міністерстві.

Щодо судового порядку оскарження, то воно здійснюється в порядку адміністративного судочинства: три місяці з дня вручення відповідного рішення за результатами розгляду заяви щодо оскарження постанови, тобто у разі попереднього застосування досудового порядку. Цей строк починає свій перебіг із дня вручення рішення вищої інстанції ВЛК за результатами розгляду заяви про перегляд постанови; шість місяців із дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, тобто з дня винесення відповідної постанови ВЛК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві зафіксовано падіння уламків у двох районах, у Святошинському викликано медиків – влада

Київ зазнає комбінованої ворожої атаки, працює ППО – Кличко

У Донецькій області внаслідок обстрілів загинули троє цивільних, ще п’ятеро поранені – прокуратура

У КИЄВІ ЧУТНО ВИБУХИ, ПРАЦЮЄ ППО

У Білопіллі Сумської області внаслідок обстрілу поранено чоловіка, пошкоджено понад 10 будинків – ОВА

Київ перебуває під загрозою атаки понад 20 ворожих БпЛА – Кличко

Єрмак обговорив із радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії обмін полоненими та кроки до миру

Сибіга відкрив прем’єру фільму Культурних сил "In Thanks We Trust" про музичний тур на знак вдячності США

Харківський шпиталь зібрав кошти на новий КТ, на його закупівлю та установку знадобиться ще 2,5-3 місяці

З початку доби Сили оборони відбили 150 ворожих атак - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА