Інтерфакс-Україна
17:07 11.03.2025

Цифровізація мереж ДТЕК дозволяє розпізнавати дефекти на ЛЕП на 98% і суттєво скорочувати час їхнього усунення – СЕО MODUS X

3 хв читати
Цифровізація мереж ДТЕК дозволяє розпізнавати дефекти на ЛЕП на 98% і суттєво скорочувати час їхнього усунення – СЕО MODUS X

Цифровий продукт – мобільні обхідні бригади, запроваджений у "ДТЕК Мережі" під час реалізації програми цифровізації компаній групи ДТЕК Modus дозволяє розпізнавати дефекти на лініях електропередачі на 98% і суттєво скорочувати час усунення пошкоджень, повідомив СЕО компанії IT-компанії MODUS X Дмитро Осика.

"Ми допомогли їм розробити і впровадили наш продукт – мобільні обхідні бригади. Це комплекс рішень, що дає змогу, по-перше, дефектувати й оцінювати стан повітряних ліній. Це рішення, з яким давно вже працює компанія, – піднімається дрон, з лідаром, з відео фотофіксацією, з GPS-координацією, і всі ці датчики сканують лінію (…). Він фіксує, де виявив дефекти, і скидає дані AI для аналізу. Ми навчили його точності розпізнавання дефектів на ЛЕП на 98%", – сказав Осика в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, людині не потрібно втручатися у ці процеси, а AI розпізнає і видає наряд мобільним бригадам мереж, які уже з самого початку розуміють характер пошкоджень і механізм їхнього усунення.

"Такий підхід дає колосальну економію часу і ресурсів – ми підраховували, що тільки на відсутності паперового листування бригада економить годину. А є ще оптимізація маршруту, а це, знову-таки, економія часу й палива. Зрештою, для клієнтів ДТЕК це виливається в менше часу без світла", – пояснив СЕО MODUS X.

Він також вказав, що компанія веде переговори з одним з обленерго не з групи ДТЕК, яке зацікавилося таким рішенням.

"Поки що все впирається у фінансування. Як ви знаєте, діяльність ОСР регулюється тарифами, що встановлюються національним енергорегулятором НКРЕКП. І не завжди у компаній є можливість добитися включення цифровізації в тариф, довести, що це дійсно ефективно. Але я радий, що регулятор дивиться позитивно в цей бік. Адже "ДТЕК Мережі" вдалося довести йому, що цифровий двійник – це важлива складова майбутнього всього дистрибуційного бізнесу", – зазначив Осика.

Як повідомляв у цьому ж інтерв’ю СЕО MODUS X Дмитро Осика, вона утворилася наприкінці 2022 року, виділившись зі структури енергохолдингу ДТЕК після реалізації трирічної програми цифрової трансформації групи компаній ДТЕК "Modus", аби напрацювати конкурентність на ринку, в тому числі за межами України, та отримати нові перспективи.

ДТЕК володіє компанією MODUS X, але зараз вона працює не тільки з компаніями групи, але фокусує увагу на клієнтів, не пов’язаних з нею, як на ринку України, так і за її межами. З березня 2024 року компанія залучила 14 нових клієнтів не з групи ДТЕК, серед яких великі українські бізнеси з таких галузей, як рітейл, банківська сфера, автомобільний дистрибуційний бізнес, агросектор та виробництво продуктів харчування. В енергосекторі її частка як ІТ-компанії складає не менше 25%. В компанії на цей час працює 700 співробітників.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Бучанському районі пошкоджені 2 багатоповерхівки та 3 приватні будинки, постраждалих нема

В Ізюмі через вибух ВНП двоє загиблих, один поранений

У Ватикані на час конклаву відключать мобільний зв'язок у районі Сикстинської капели

Енергетики оперативно повернули світло в Запоріжжя після масованої атаки БПЛА та пошкоджень ЛЕП

Головком армії Пакистану заявив, що внаслідок індійських ударів загинули 26 жителів

Кабмін створив міжвідомчу групу для вдосконалення рекрутингу іноземців до Сил оборони

Українці на хорошій позиції і готові до всеосяжного припинення вогню – Келлог

Ракета компанії SpaceX вивела на орбіту чергову групу інтернет-супутників Starlink

Понад 20 комерційних авіарейсів перенаправлено в обхід пакистанського повітряного простору

Сили оборони вразили за добу 10 районів зосередження окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА