Інтерфакс-Україна
13:35 24.03.2025

Порошенко вважає обнадійливою ініціативу Китаю щодо виконання миротворчої місії в Україні

2 хв читати
Порошенко вважає обнадійливою ініціативу Китаю щодо виконання миротворчої місії в Україні

Лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко вважає обнадійливою ініціативу Китаю щодо виконання миротворчої місії в Україні.

"Дуже обнадійливо виглядає ініціатива, яка була висунута… офіційно, що Китай готовий розглянути за умови звернення України питання участі Збройних сил Китайської Народної Республіки у виконанні миротворчої місії Boots on the Ground на територію України", - сказав Порошенко в інтерв'ю журналісту Віталію Портникову в ефірі телеканалу "Еспресо".

За словами Порошенка, це може зробити інший формат забезпечення безпеки.

"І тут Сполучені Штати мають розуміти, що якщо Сполучені Штати відмовляться від глобального державного статусу, то святе місце… пусто не буває і воно буде зайняте Китаєм. І вже по-іншому будуть ставитися потенційні союзники, які можуть просто переключитися зі Сполучених Штатів на Китай", - підкреслив Порошенко.

Утім речник Міністерства закордонних справ КНР Го Цзякунь у понеділок, 24 березня, заявив на пресконференції, що повідомлення про обговорення участі Китаю в миротворчих силах в Україні є неправдивими, передає китайське видання Global Times.

"У відповідь на запитання журналіста, який послався на повідомлення німецького Welt am Sonntag про те, що МЗС Китаю обговорювало у Брюсселі можливість приєднання Китаю до українських миротворчих сил, та запитуючи підтвердження того, чи розглядає Китай розгортання військ в Україні в рамках такої місії та на яких умовах, представник МЗС Китаю Го Цзякунь заявив, що "повідомлення абсолютно не відповідає дійсності", - передає видання.

Го Цзякунь підтвердив, що позиція Китаю щодо війни в Україні, або "української кризи" як її називають офіційні кола Пекіну, залишається "послідовною та однозначною".

Напередодні Welt am Sonntag з посиланням на дипломатичні кола ЄС писав, що китайські дипломати в Брюсселі провели консультації з Європою щодо доцільності своєї потенційної участі в миротворчій місії для України. Європейські політики відповіли, що включення Китаю до можливої миротворчої місії може вплинути на позицію Москви щодо прийняття миротворців.

У 2023 році Китай запропонував власний "мирний план", який підтримала Бразилія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА