Інтерфакс-Україна
12:42 10.04.2025

Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону

2 хв читати
Міноборони роз'яснило, як відбувається безоплатне правове забезпечення військовополонених та звільнених із полону
Фото: Генштаб ЗСУ

Міністерство оборони України роз'яснило, яким чином відбувається надання безоплатної правничої допомоги для військовополонених та звільнених з полону.

"Міністерство оборони України забезпечує захисників та захисниць необхідною правничою підтримкою для роз’яснення порядку відновлення їхніх порушених прав. Держава гарантує звільненим з полону військовим доступ до правосуддя без фінансових витрат з їхнього боку", йдеться у повідомленні на сайті Міноборони у четвер.

Зазначається, що Міноборони надає безоплатну первинну правничу допомогу (БППД), що охоплює: інформування особи про її права, свободи та обов’язки; роз’яснення порядку реалізації та захисту прав; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); забезпечення доступу до вторинної правничої допомоги та медіації.

Звернення щодо надання БППД приймаються Міністерством оборони відповідно до законодавства про звернення громадян, а розгляд таких звернень здійснюється згідно з Законом України "Про безоплатну правничу допомогу". Звернення, які містять лише прохання про надання правової інформації, розглядаються протягом 15 днів з моменту отримання. На опрацювання звернень щодо надання інших видів БППД відводиться 30 календарних днів.

Безоплатну вторинну правничу допомогу надають спеціалізовані центри та адвокати з офіційного Реєстру фахівців, які працюють у системі безоплатної вторинної допомоги. Вона включає: захист в межах кримінального провадження; представництво інтересів у судах, державних органах, органах місцевого самоврядування та перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Важливо зазначити, що вторинну безоплатну допомогу військові можуть отримати як під час перебування в полоні (в Міноборони відмічають, що це суперечливий момент, оскільки не зрозуміло, як саме вони можуть отримати допомогу в умовах відсутності будь-якого зв’язку), так і після звільнення.

Крім того, законодавство України передбачає відшкодування витрат на професійну правничу допомогу для військовополонених (те саме застереження Міноборони - ІФ-У), які обрали платні юридичні послуги. Відшкодування можливе у розмірах, що встановлюються Кабінетом міністрів України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ізраїль висловив співчуття Україні та родинам, які втратили рідних під час балістичної атаки Сум

Українська ПВО протягом тижня ліквідувала 551 ворожу повітряну ціль

Частина мешканців Дарницького району залишилась без світла через аварію на обладнанні - ДТЕК

Прем'єр Нідерландів закликав надавати Україні засоби ПВО для захисту від російських атак

Рубіо про атаку РФ на Суми: Це трагічне нагадування, чому Трамп витрачає стільки часу і зусиль на досягнення миру

Увечері неділі ЗС РФ знову скинули вибухівку з БпЛА по мешканцю Херсонщини – ОВА

Зеленський подякував лідерам за підтримку України, але наголосив на відсутності достатнього тиску на РФ

УЧХ надає першу психологічну допомогу постраждалим від ракетного удару РФ по Сумам

Зеленський про атаку Сум: Цієї п'ятниці минув рівно місяць як РФ відкинула пропозицію США про повне і безумовне припинення вогню

Президентка Єврокомісії про атаку Сум: Європа продовжуватиме чинити тиск на РФ, поки не настане справедливий мир на умовах України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА