Інтерфакс-Україна
18:18 17.04.2025

Ситника звільнено з Агенції оборонних закупівель "через скорочення штату" – ЦПК

2 хв читати
Ситника звільнено з Агенції оборонних закупівель "через скорочення штату" – ЦПК

Очільник Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Арсен Жумаділов звільнив свого заступника Артема Ситника, який був першим директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), повідомив Центр протидії корупції (ЦПК).

"Колишній директор НАБУ Артем Ситник звільнений з посади заступника директора Агенції оборонних закупівель. Директор АОЗ Арсен Жумаділов у відповідь на запит ЦПК вказує, що звільнення відбулося "через скорочення штату", - йдеться у повідомленні ЦПК у четвер.

За інформацією ЦПК, Жумаділов також зруйнував створену Ситником систему внутрішнього взаємоконтролю, яка допомагала Агенції купувати зброю напряму у виробників або постачальників першої ланки, без так званих "прокладок".

"Суть системи наступна. Компанія надсилала конфіденційну комерційну пропозицію, яку АОЗ просто ігнорував. Але до компанії одразу приходили посередники, які пропонували купити всю партію по вказаній в комерційній пропозиції ціні, або ж навіть дорожче. Потім АОЗ (або, наприклад, прикордонники) викуповували ту саму зброю, але вже за вищою ціною. Маржа залишалася за межами України і ділилася між учасниками", - уточнили в ЦПК.

Зазначається, що Ситник впровадив процедуру, згідно якої отримані комерційні пропозиції одразу бачило кілька департаментів та заступників директора АОЗ. Це робило неможливим її ігнорування. Якщо компанії швидко не відписували за чіткою процедурою, то Ситник або інші керівники починали ставити неприємні питання.

У ЦПК вважають, що звільненням Ситника глава Міноборони Рустем Умєров та керівник АОЗ Арсен Жумаділов забезпечують "зручний і лояльний контроль" над Агенцією з боку оборонного відомства.

Як повідомлялося, у 2015–2022 роках Ситник очолював Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), з нуля побудувавши правоохоронний орган.

У червні 2024 року колишнього директора НАБУ та ексзаступника голови НАЗК Ситника було призначено заступником голови АОЗ, якою на тоді була Марина Безрукова.

Наприкінці січня Умєров звільнив тодішню керівницю АОЗ Марину Безрукову, попри рішення Наглядової ради Агенції продовжити із нею контракт, аргументуючи це неспроможністю забезпечувати фронт озброєнням вчасно. Новим керівником він призначив Арсена Жумаділова — тодішнього голову Державного оператора тилу.

У січні Умєров відкликав двох членів Наглядової ради АОЗ від держави — Юрія Джигиря та Тараса Чмута. У березні замість них уряд призначив Івана Гаврилюка і Станіслава Гайдера.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

Шмигаль: Український народ може очікувати на лаві підсудних російських політиків і військове керівництво за злочин агресії

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Каллас про створення трибуналу за злочини агресії РФ: кожен сантиметр війни задокументований, немає місця для безкарності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА