Інтерфакс-Україна
09:38 25.04.2025

Раді пропонують запровадити додаткову відпустку для військових, які залишилися на службі попри право звільнитися за сімейними обставинами

2 хв читати
Раді пропонують запровадити додаткову відпустку для військових, які залишилися на службі попри право звільнитися за сімейними обставинами

Народні депутати пропонують Верховній Раді запровадити щорічну додаткову відпустку для військовослужбовців, які залишились на службі попри право звільнитися за сімейними обставинами, повідомила одна з авторів законопроєкту, член парламентського комітету з питань національної безпеки Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Законопроєкт, який ми зареєстрували, має на меті запровадити щорічну додаткову відпустку тривалістю 30 календарних днів для тих військовослужбовців, які, попри право на звільнення з військової служби за сімейними обставинами або з інших поважних причин, добровільно залишились у строю", - розповіла Фріз агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами народного депутата, ця ініціатива є кроком до справедливого визнання зусиль таких військових.

"Йдеться, зокрема, про тих, хто повернувся з полону, має інвалідність, виховує дитину з інвалідністю, втратив рідних внаслідок війни або завершив строк контракту та міг би звільнитись зі служби, але залишився в строю. Сьогодні вони мають лише стандартне право на відпустку, і ми пропонуємо для них це право розширити", - додала парламентарій.

Вона підкреслила, що додаткова відпустка — це не просто час для відпочинку. "Це важливий інструмент відновлення морально-психологічного стану бійців, підтримки зв’язку з родиною та профілактики емоційного вигорання. В умовах тривалого воєнного стану турбота про стійкість особового складу — це питання національної безпеки. Прийняття цієї ініціативи — це етична та державницька позиція", - зазначила Фріз.

Проєкт закону №13209 про внесення змін до пункту 18 ст. 10-1 закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання щорічної додаткової відпустки під час дії воєнного стану військовослужбовцям, які не висловили бажання звільнятися з військової служби через сімейні обставини та за деяких інших умов зареєстровано у Верховній Раді 23 квітня 2025 р.

Серед авторів законопроєкту також Юлія Тимошенко (фракція "Батьківщина"), Соломія Бобровська ("Голос"), Ірина Констанкевич (група "За майбутнє").

Текст законопроєкту на сайті наразі відсутній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Парламент Австрії ухвалив резолюцію на підтримку повернення українських дітей, яких викрала Росія - Єрмак

У полоні РФ перебуває щонайменше 30 працівників окупованої ЗАЕС та жителів Енергодара – "Енергоатом"

МЗС: робота над остаточним узгодженням тексту угоди про копалини може зайняти час, але хочемо зробити це якомога швидше

Детальний список порушення Росією "енергетичного перемирʼя" передано всім партнерам, зокрема, США - МЗС

Внаслідок атаки БпЛА в Павлограді 3 людини загинули та 15 постраждали, в тому числи троє дітей - прокуратура

Путін у Кремлі проводить зустріч із посланником Трампа

Україна пропонує провести саміт у Римі в день похорону Папи Франциска – ЗМІ

Ліна Костенко і Бернар-Анрі Леві отримають медалі Шептицького у Конгресі США

Китай не проводив ніяких торговельних переговорів зі США - МЗС КНР

"Френдлі Віндтехнолоджі" ініціює створення інноваційного освітнього закладу на Закарпатті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА