Інтерфакс-Україна
16:30 25.04.2025

Пропозиція США щодо мирної угоди для України включає заборону на вступ до НАТО, визнання Криму російським та передачу контролю над ЗАЕС - Reuters

2 хв читати
Пропозиція США щодо мирної угоди для України включає заборону на вступ до НАТО, визнання Криму російським та передачу контролю над ЗАЕС - Reuters

Версія угоди щодо припинення війни Росії в Україні, яку представив європейським чиновникам представник США Стів Віткофф на переговорах у Парижі 17 квітня, включає в себе заборону на вступ України до НАТО, повідомляє агентство Reuters з посиланням на текст угоди.

Відзначається, що представлені умови є остаточною пропозицією від США для обох сторін.

Текстом передбачено постійне припинення вогню і негайний початок переговорів між Україною та Росією щодо технічного впровадження. При цьому Україна отримує гарантії безпеки. Гарантами виступлять спеціально обрана група європейських держав та бажаючі не європейські держави.

Україні пропонується відмовитись від прагнень до членства в НАТО, але дозволяється працювати над вступом до Європейського Союзу.

США де-юре визнають контроль Росії над Кримом і де-факто визнають контроль Росії над Луганською областю, частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Україна поверне територію в Харківській області і відновить контроль над Запорізькою атомною електростанцією через адміністрування станції з боку США, з розподілом електроенергії в обидві сторони, а також над Каховською дамбою.

Україна також матиме безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

США та Україна виконуватимуть угоду про економічне співробітництво та корисні копалини. При цьому Україна має бути повністю відбудована та компенсована фінансово.

Санкції проти Росії, які були накладені внаслідок війни з 2014 року, будуть зняті. Передбачено також американо-російське економічне співробітництво в енергетичній та інших галузях промисловості.

Як повідомлялося, МЗС України оголосило три принципові позиції України щодо мирного плану: принципове невизнання Україною Криму чи інших українських територій російськими, відсутність обмеження Збройних сил і оборонної промисловості та військової допомоги від партнерів. Крім того, Україна не визнає права жодної третьої держави блокувати вступ України до НАТО чи ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бізнес звернувся до Зеленського, Стефанчука та Шмигаля з закликом переглянути рішення щодо призначення голови БЕБ

Бізнес-спільнота занепокоєна ситуацією з БЕБ та закликає уряд діяти в межах чинного законодавства

Посадовець Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми за роботу на ворога - СБУ

"Пакунок школяра" розповсюджується на дітей-сиріт, але не надається учням за кордоном і на тимчасово окупованих територіях

Зеленський ввів до складу РНБО генпрокурора Кравченка

Кабмін доручив Міносвіти реалізувати можливість підтвердження статусу першокласника для програми "Пакунок школяра"

Термін підготовки домашнього улюбленця до виїзду за кордон може сягнути 4 міс. - Держпродспоживслужба

Полігон для проходження студентами військової підготовки уже створено в одній із областей - Лісовий

Україна передбачає скорочення викидів у 2035 році до рівня 68–73% від 1990 року в рамках оновленого НВВ - Міндовкілля

Мін'юст опублікує свою позицію по конкурсу на директора БЕБ - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА