Інтерфакс-Україна
18:16 09.05.2025

Дистанційний комплекс розмінування "ГАРТ 5100" першим в Україні отримав сертифікат відповідності

2 хв читати

Українська інженерна компанія XTI Engineering завершила державну сертифікацію першого вітчизняного важкого дистанційного комплексу розмінування "ГАРТ 5100", повідомило Міністерство економіки у п’ятницю.

В органі пояснили, що "ГАРТ 5100" є повністю українською розробкою, а всі етапи виробництва - від проєктування до складання - здійснюються в Україні, що суттєво скорочує логістику, забезпечує швидке постачання, полегшує техобслуговування та ремонт. Сам комплекс створили для знешкодження мін і вибухонебезпечних предметів методом детонування і механічного знищення за допомогою ланцюгового молоткового агрегату або фрези.

"ГАРТ 5100" - це приклад того, як українські інженери створюють рішення світового рівня для подолання викликів, які постали перед Україною. Повністю вітчизняне виробництво цієї машини не лише збільшує наші спроможності в розмінуванні, а й створює додану вартість, робочі місця та стимул для розвитку українського промислового комплексу. Це — інвестиція в економіку та безпеку країни", - цитується перша віцепрем’єр - міністерка економіки України Юлія Свириденко на сайті міністерства.

В Мінекономіки пояснили, що висновок видав Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. Машина вже готується до серійного виробництва.

Щодо характеристик комплексу, то він має дистанційне керування - до 600 м, з можливістю збільшення радіуса дії до 1 км при використанні ретранслятора, також він оснащений системою оглядових камер з широким кутом бачення.

Його робоча швидкість становить 1,5 км/год, за один світловий день машина може розмінувати понад 2 га території з глибиною обробки до 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати техніку до різних типів ґрунтів.

У міністерстві також зауважили, що у квітні фермери, що долучилися до державної програми компенсацій розмінування земель сільгосппризначення отримали у використання понад 295 га очищених угідь. Усього ж із початку програми оператори протимінної діяльності (ПМД) провели роботи та повернули фермерам у використання майже 1400 га земель, звільнених від мін та снарядів, що не вибухнули.

У квітні також тривала робота з посилення спроможностей України у сфері ПМД. Зокрема, в Женеві відбувся воркшоп, організований Мінекономіки та Женевським міжнародним центром з гумрозмінування (GICHD) за підтримки Канади, Німеччини, Японії та Швейцарії. Понад 100 учасників заходу – представники урядів України та країн-партнерів, міжнародних організацій, операторів ПМД обговорили питання координації зусиль з очищення України та прискорення реалізації Національної стратегії України з питань протимінної діяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон анонсував візит в Київ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА