Інтерфакс-Україна
18:24 19.05.2025

Міністри оборони ЄС, Умєров та Рютте обговорять подальшу підтримку та гарантії безпеки для України

3 хв читати

Міністри оборони країн-членів Європейського союзу разом з українським колегою Рустемом Умєровим та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте обговорять подальшу підтримку та можливі гарантії безпеки для України.

Це питання стоїть першим на порядку денному засідання Ради ЄС з закордонних справ (оборона), яке пройде у вівторок в Брюсселі, повідомив напередодні засідання високопосадовий європейський дипломат.

"Міністр оборони України Умєров візьме участь на початку засідання через відео-телеконференцію, а генеральний секретар НАТО буде присутній з нами в кімнаті, і ми поговоримо про військову підтримку та внесок ЄС в угоди та гарантії безпеки", - анонсував він.

За словами співрозмовника журналістів, наразі в ЄС залишаються зосередженими на постачанні "критично важливих засобів Збройним Силам України". Зокрема, мова йде про боєприпаси великого калібру, оборону та інвестиції в українську оборонну промисловість. "Держави-члени вже доставили дві третини від двох мільйонів боєприпасів великого калібру у 2025 році, і ми, звичайно, тісно співпрацюємо з ними, щоб побачити, як ми можемо досягти останньої третини", - повідомив високопосадовий європейський дипломат, додавши, що ЄС вже надав 3.3 млрд євро в українську оборонну промисловість за рахунок непередбачених прибутків від заморожених російських активів.

"Звичайно, ми знаємо, що потрібно і можна зробити більше, і ми знаємо, що Україна має величезні виробничі потужності. Ми намагаємося допомогти їм (українцям) виробляти якомога більше, а це означає, що їх потрібно фінансувати", - констатував він. У цьому зв’язку високопосадовець наголосив, що в ЄС також закликають вивчати можливість спільного з українцями виробництва та спільних підприємств.

Торкаючись питання можливого внеску ЄС у гарантії безпеки у разі припинення вогню, співрозмовник журналістів висловив переконання, що "найважливішим для безпеки України є сильні Українські збройні сили, які ефективно дозволять Україні захищатися від будь-якої майбутньої агресії, і в це ЄС має намір зробити свій внесок, в основному, за принципом того, що ми вже робимо". При цьому він вказав на вже існуючі військову навчальну місію ЄС та цивільну місію ЄС.

"Найновіша наша діяльність – це допомога Україні в протидії гібридним загрозам, допомога з підтримкою та захистом критичної інфраструктури, зміцнення української оборонної промисловості та тісна співпраця та інтеграція України в європейську оборонно-технологічну промислову базу. Тому нам потрібно бути проактивними та передбачати події, і саме тому, як тільки буде досягнуто угоди про припинення вогню, ми хочемо мати готовий пакет (діяльності)", - деталізував він.

Співрозмовник журналістів також звернувся до питання співпраці в оборонній промисловості, нагадавши про розширений мандат Офісу оборонних інновацій ЄС у Києві, недавній форум оборонної промисловості ЄС-Україна та нову робочу групу з питань співпраці в оборонній промисловості.

Дипломат повідомив, що Рада ЄС ухвалить новий пакет санкцій в рамках режиму гібридних санкцій (один з видів санкцій для РФ – ІФ-У) з 27 особами: 21 фізична особа та шість організацій, а також розширить його сферу застосування, включивши можливість націлювання на матеріальні активи, пов’язані з гібридною діяльністю Росії, тобто судна, літаки, нерухомість тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центр протидії дезінформації зафіксував фейкові акаунти вищих посадовців України в месенджері Телеграм

Netflix отримав права на показ "Вулиці Сезам"

Трамп вважає, що Україна готова до припинення вогню, але чи робить вона достатньо для цього, він скаже за кілька тижнів

Трамп вважає, що застосування санкцій проти РФ з боку США може зашкодити мирному врегулюванню

Нетаньягу розкритикував узгоджену позицію Великої Британії, Франції та Канади щодо військової операції Ізраїлю в Газі

Дипломати та економісти вважають, що Путін переграв Трампа і Трамп спробує переконати Україну прийняти вимоги Путіна

Мерц, Мелоні, фон дер Ляєн та Стубб в цілому задоволені розмовою з Трампом про його спілкування з Путіним

ЄС ухвалить 17-й пакет санкцій у вівторок, 18-й на підході – голова МЗС Естонії

З початку доби Сили оборони відбили 156 ворожих атак - Генштаб

Трамп та Путін не обговорювали часові рамки можливого припинення вогню між Росією та України – помічник Путіна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА