Інтерфакс-Україна
17:17 21.05.2025

РФ відмовляється підписувати угоду про відкрите море через економічні інтереси в Арктиці - Greenpeace

2 хв читати

РФ відмовляється підписувати угоду про відкрите море через можливі економічні інтереси в Арктиці, зокрема, щодо розробки ресурсів у регіоні, вважає директор Greenpeace Україна Наталя Гозак.

"З того, що ми знаємо, в Арктиці, яка якраз зараз дедалі більше відкривається з льодовикового покриву, звільняються акваторії, і ділянки відкритого моря, які також є в Арктиці, вони, очевидно, стануть доступними. І ось зараз інтереси арктичних країн зосереджені, і всі уважно слідкують, що ж буде далі", - сказала вона на пресконференції в середу.

Водночас, на думку Гозак, ратифікація угоди Україною дасть змогу брати участь у прийнятті рішень та протидіяти експансії Росії в Арктиці. "Ми переконані, що угода про відкрите море допоможе, принаймні, Україні брати участь у прийнятті рішень. Чи це буде можливим протидіяти цим інтересам? Ми сподіваємося долучатися до цих процесів і прийняття рішень. Тобто, можливо, якщо Україна не долучиться, це якраз і стане великою проблемою щодо експансії Росії в Арктиці", - зазначила вона.

Водночас еколог та кампейнер Greenpeace Україна Сергій Хара підкреслив екологічні загрози, пов’язані з поведінкою Росії у відкритому морі.

"Якщо вона (Росія – ІФ-У) прагне не допустити цю угоду, щоб вступила в дію, може далі використовувати відкрите море як місце для "роби, що хочеш, добувай, що хочеш, скидай, що хочеш", якісь сміття. А ми знаємо, на жаль, що Світовий океан вже суттєво забруднено - і пластиком, і різними плаваючими хімічними речовинами. Тому, якщо угода вступить в силу і ми будемо, на відміну від Росії, мати там, на тій платформі, голос, то це ще один спосіб боротися проти російських дій - проти довкілля, проти планети і проти людства" - наголосив він.

У 1982 році ООН підписала конвенцію з морського права. Дві імплементаційні угоди до неї "про імплементацію Частини ХІ Конвенції (1999)" і "про виконання положень, які стосуються збереження траскордонних рибних засобів та мігруючих видів" (2002) Україна вже підтримала.

У 2023 році в ООН ухвалила угоду з морського біорізноманіття в районах за межами національної юрисдикції (угода про відкрите море) з метою збереження та сталого використання морського біологічного різноманіття.

Народний депутат України, член комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Юлія Овчинникова заявила, що підписання Україною угоди про відкрите море стане свідченням відданості курсу євроінтеграції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував значну активізацію роботи щодо санкцій проти РФ

Зеленський розраховує на швидке ухвалення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо чистоти роботи правоохоронців в економічних справах

Глава МЗС Франції оглянув зразки БПЛА українського виробництва

Зустріч з російською стороною у Туреччині планується на середу

Міноборони Ізраїлю заборонило використання автомобілів виробництва низки фірм КНР через підозри у шпигунстві

РНБО запроваджує мораторій на перевірки бізнесу й втручання держструктур у підприємницьку діяльність – Зеленський

Ще одного українського підлітка, якого примусово вивезли під час окупації Маріуполя, вдалося повернути на підконтрольну уряду територію

НАБУ: Детективи бюро перебували у службовому відрядженні — на запрошення Ініціативи StAR

НАБУ: Жодної причетності працівника НАБУ до спецслужб РФ не встановлено, доказів участі в антидержавній діяльності немає

У Генштабі ЗС України підтвердили, що українські військові вчора завдали кілька ударів по ворогу в Бєлгородській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА