Інтерфакс-Україна
11:33 22.05.2025

РФ зламали камери спостережень на європейських кордонах для зриву допомоги Україні – ЗМІ

2 хв читати

Розвідувальна служба Великої Британії заявляє, що підрозділ Головного розвідувального управління Міністерства оборони РФ (ГРУ МО) отримав доступ до камер біля переходів, військових об'єктів і залізничних станцій у ключових європейських точках, повідомляє The Guardian.

"Підрозділ російської військової розвідки звинувачують у використанні безлічі методів для націлювання на організації, що надають "іноземну допомогу", шляхом злому камер на переходах, залізничних станціях і біля військових об'єктів. Підрозділ ГРУ 26165 також звинувачують у розсилці фішингових електронних листів, що містять порнографію і фальшиву професійну інформацію, а також в отриманні викрадених паролів облікових записів для входу в системи", - ідеться у статті.

Стверджувалося, що цей підрозділ – також відомий як APT 28 або Fancy Bear – проводив зловмисну кіберкампанію проти державних і приватних організацій в країнах НАТО з 2022 року.

"Окрім нападів на логістичні підприємства, учасники підрозділу 26165, ймовірно, використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як пункти перетину кордону, військові об'єкти та залізничні станції, щоб відстежувати переміщення матеріалів в Україну. Зловмисники також використовували законні муніципальні служби, такі як камери спостереження за дорожнім рухом", - йдеться в аналітичній записці Національного центру кібербезпеки Великої Британії (NCSC).

Стверджується, що було отримано доступ до близько 10 тис камер поблизу "військових об'єктів і залізничних станцій для відстеження переміщення матеріалів в Україну", з яких 80% знаходилися в Україні і 10% - в Румунії, 4% камер були розташовані в Польщі, 2,8% - в Угорщині та 1,7% - у Словаччині. Місцезнаходження решти камер, які були атаковані, не повідомляється. Як стверджується, злом дозволив би отримати доступ до "миттєвих знімків" зображень з камер.

Були й інші спроби, спрямовані на збір конфіденційної інформації про вантажі, наприклад, розклад руху поїздів і транспортні накладні, стверджується в документі.

"Щонайменше в одному випадку зловмисники намагалися використати голосовий фішинг для отримання доступу до привілейованих облікових записів, видаючи себе за ІТ-персонал", - йдеться у звіті з 10 країн, включаючи США, Францію та Німеччину.

Як повідомлялось, Міністерство оборони Нідерландів з посиланням на дослідження низки профільних структур заявило, що російська військова розвідка веде активну діяльність у кіберсфері, за це відповідає спеціальний кіберпідрозділ ГРУ, більш відомий як APT28, метою якого, зокрема, є моніторинг та зрив західної військової підтримки України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон напередодні візиту в Китай: Маємо спільну мету - "міцний та стабільний мир" в Україні

У Польщі судитимуть чоловіка, який пропонував спецслужбам РФ співпрацю у замаху на життя президента України

Харківський комплекс дистанційного розмінування виходить у серійне виробництво, до кінця року планує виготовити 16 машин

Зеленський і Вучич обговорили двосторонню співпрацю

Порошенко з американською організацією Ukraine focus передали бригадам ТрО і "Госпітальєрам" партію "швидких"

Затримано ще шість підпалювачів на замовлення РФ, наймолодшому – 13 років

Швейцарія підтвердила готовність прийняти майбутні зустрічі щодо мирного врегулювання

Зеленський нагородив Юрія Рибчинського орденом Ярослава Мудрого

Остапенко оскаржить у суді рішення про звільнення з посади гендиректора "Києво-Печерської лаври"

Навроцький: Вступ України до НАТО поставить альянс у прямий конфлікт з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА