Інтерфакс-Україна
13:38 28.05.2025

ЄС пропонує нову стратегію для Чорноморського регіону з тіснішою співпрацею з Україною та іншими країнами

3 хв читати
ЄС пропонує нову стратегію для Чорноморського регіону з тіснішою співпрацею з Україною та іншими країнами

Європейський союз запропонував нову стратегію стабільного та безпечного Чорноморського регіону, яка також спрямована на посилення зв'язків з країнами регіону, зокрема з Україною.

"ЄС налагоджуватиме тіснішу співпрацю з Україною, Республікою Молдовою, Грузією, Туреччиною, Вірменією та Азербайджаном і розвиватиме регіональну співпрацю у сфері зв'язку. Кілька з цих країн обрали шлях до вступу до ЄС або тіснішого узгодження з ЄС. Сьогоднішня стратегія прагне принести відчутні переваги партнерам Чорного моря та ЄС шляхом інвестування та поглиблення ключових взаємовигідних партнерств", - йдеться в пресрелізі Єврокомісії.

Коментуючи нову стратегію, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила: "Активна роль Європейського Союзу має вирішальне значення для просування безпеки та миру в Чорноморському регіоні, особливо з огляду на агресивну війну Росії проти України. Ми будемо тісно співпрацювати з нашими сусідами для сприяння безпеці та стабільності в регіоні. Разом ми можемо побудувати міцніше та процвітаюче майбутнє для всіх".

В ЄК зазначають, що на тлі агресивної війни Росії проти України, ця стратегія також посилить геополітичну роль ЄС як надійного гравця в Чорноморському регіоні.

В повідомлені також детально вказані три основи майбутньої співпраці між ЄС та Чорним морем, зокрема, це посилення безпеки, стабільності та стійкості; сприяння сталому зростанню та процвітанню та сприяння захисту навколишнього середовища, стійкості до зміни клімату та готовності до неї, а також цивільному захисту. "Разом зі своїми партнерами в регіоні ЄС реалізує три флагманські ініціативи в рамках кожного з цих напрямків, щоб розкрити потенціал регіону для зростання, а також вирішити нагальні проблеми конфліктів та безпеки", - наголошується в пресрелізі.

Зокрема, в ЄК зазначили, що морська безпека Чорного моря та створення Чорноморського центру морської безпеки посилять безпеку на морі, захистять критично важливу морську інфраструктуру та морське середовище. "Це також зміцнить регіональну співпрацю з розмінування та усуне ризики для навколишнього середовища та морської безпеки", - переконані в Єврокомісії.

Крім того, повідомляється, що "спеціальний порядок денний зв'язку, узгоджений з розширеними Трансєвропейськими мережами, розвиватиме транспортні, енергетичні та цифрові мережі для використання потенціалу Чорноморського регіону як життєво важливого коридору, що з'єднує Європу з Центральною Азією через Південний Кавказ, стимулюючи економічне зростання та конкурентоспроможність".

Також буде посилено "готовність прибережних громад та секторів блакитної економіки, щоб країни Чорного моря могли долати екологічну шкоду, пов'язану з війною, реагувати на ризики, пов'язані зі зміною клімату та використовувати можливості для сталого зростання".

В Єврокомісії зазначили, що стратегія об’єднає всі відповідні інструменти та політики ЄС, мобілізуючи інвестиції інституцій ЄС у співпраці з державами-членами, а також європейськими фінансовими установами. "Вирішуючи регіональні проблеми, ЄС прагне сприяти довгостроковій безпеці, спільному процвітанню та стійкості в Чорноморському регіоні", - запевнили в ЄК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Покровському напрямку було знешкоджено 341 окупанта - Генштаб

Федеральний апеляційний суд США тимчасово розблокував мита Трампа – ЗМІ

В ОП обговорили механізми фінансування сталого розвитку України за участі уряду, банків та міжнародних партнерів

У Херсоні внаслідок ворожого обстрілу загинув 27-річний чоловік – ОВА

США на Радбез ООН: Якщо РФ вирішить продовжувати війну, нам доведеться розглянути можливість відмови від наших переговорних зусиль, Путін має прийняти угоду

США на Радбез ООН засудили масовані атаки РФ по Україні та заявили, що додаткові санкції все ще на столі

У Закарпатській області стався напад на прикордонників, відкрито кримінальне провадження – Нацполіція

Двоє людей поранені внаслідок атаки FPV-дрона в Запорізькій області – ОВА

ООН: замість кроків до миру ми стали свідками жорстокого сплеску масштабних російських атак по всій Україні

ООН: Смертність серед цивільних у першому кварталі цього року на 59% вища, ніж за аналогічний період 2024 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА