Інтерфакс-Україна
10:38 13.06.2025

Понад половини ветеранів стикаються з перешкодами при працевлаштуванні - дослідження

2 хв читати

Понад половини ветеранів й ветеранок стикаються з перешкодами при працевлаштуванні, йдеться в дослідженні Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів.

"Більшість ветеранів й ветеранoк, звільнених зі служби, зіштовхуються з проблемами під час пошуку роботи. За результатами дослідження, проведеного Українським ветеранським фондом Мінветеранів спільно з платформою robota.ua, понад 57% респондентів відзначили наявність бар'єрів у цьому процесі. Дослідження мало на меті з’ясувати, з якими труднощами стикаються Захисники та Захисниці та яку підтримку вони вважають найнеобхіднішою", - йдеться у повідомленні міністерства.

Зокрема, найбільш поширеними бар'єрами ветерани називали: невідповідність заробітної плати потребам (обрали 37,3%); проблеми з фізичним здоровʼям (36,3%); власний психоемоційний стан (25,5%); дискримінація (23,3%). 

Зазначається, що ці ж чинники найчастіше ставали причинами звільнення з першої цивільної роботи після повернення зі служби.

Згідно з дослідженням, найбільш поширеними навичками ветеранів і ветеранок, здобутими під час служби, є швидка адаптація (73%), вміння надавати першу медичну допомогу (67,4%), працювати в команді (66,5%), управляти людьми (64,6%). 

"Загалом переважають "мʼякі" навички (soft skills), які цінують і роботодавці. Так, за даними опитування серед компаній, у топі найкорисніших для бізнесу: робота в команді (54,2%), адаптивність (49%), критичне мислення та комунікаційні навички. Тобто, ветерани мають те, що шукають компанії, і важливо це використовувати", - додали у відомстві.

Серед іншого зазначається, що до заходів підтримки, яких найбільше потребують ветерани, згідно з даними дослідження, належать перекваліфікація (50%), квотування робочих місць (49,7%), визнання військового досвіду як трудового (47,2%), додаткова освіта, психологічна підтримка, супровід у працевлаштуванні (кожен близько 45%). 

"Зазначимо, що опитані роботодавці серед наявних у їхніх компаніях програм для підтримки ветеранів і ветеранок називали перекваліфікацію (32,9%), можливість вільного графіку роботи (22,6%), програми психологічної підтримки (21,9%). Однак непокоїть той факт, що 34,2% роботодавців взагалі не мають таких програм або вважають їх неефективними", - йдеться в повідомленні.

В Мінветеранів додали, що загалом роботодавці позитивно ставляться до ідеї наймати ветеранів: понад 40% надали б перевагу такому кандидату за рівних умов, але в разі нижчої кваліфікації ветерана вибір частіше схиляється до цивільного претендента.

Дослідження охопило понад 300 ветеранів й ветеранок, включало також опитування роботодавців та серію напівструктурованих інтерв’ю з тими захисниками й захисницями, які вже пройшли шлях адаптації. Збір даних тривав протягом березня — травня 2025 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада проголосує за законопроєкт щодо повноважень НАБУ/САП, ймовірно, наступного тижня - нардеп

Гусакову заочно оголосили підозру у шахрайстві на благодійних зборах – Офіс генпрокурора

Зеленський: На удари по Харкову, Одесі та Запоріжжя будуть відповіді

МЗС вітає ініціативу ОБСЄ щодо задіяння московського механізму для документування злочинів РФ щодо військовополонених

МЗС вітає ініціативу ОБСЄ щодо задіяння московського механізму для документування злочинів РФ щодо військовополонених

Зеленський: Триває аудит домовленостей з нашими партнерами, всі треба виконувати

Зеленський про обмін: Є домовленість, що 1200 воїнів повернуться

Зеленський щодо НАБУ/САП: Важливо, що українці так достойно реагують на всі події

Марта Кос уважно стежить за розвитком подій навколо законопроєкту щодо повноважень НАБУ

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 44, з них семеро - діти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА