Інтерфакс-Україна
12:42 08.07.2025

Питання правоохоронних структур і судової гілки влади не зазнає суттєвих змін на краще – директорка ЄБА

3 хв читати
Питання правоохоронних структур і судової гілки влади не зазнає суттєвих змін на краще – директорка ЄБА

Питання верховенства права або рівних правил гри на ринку України як було, так і залишається, поява нових об’єднань бізнесу або нові конструкції спілкування влади та бізнесу, на жаль, не впливають на вирішення питання, констатує виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Анна Дерев’янко.

"За всі ці 26 років, як працює Європейська бізнес-асоціація, питання верховенства права або рівних правил гри на ринку України як було, так і залишається. Як була слабка система судової влади, так вона і залишається", – сказала вона в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Дерев’янко зазначила, що поява нових рухів для впливу на прийняття державних рішень, як-от "Маніфест-42", це добре, і буде добре для всього бізнесу, якщо їм вдасться досягти своїх цілей.

"Якщо в них вийде, це для всіх буде добре. Так само, якщо в нас або у AmCham вийде, це теж для всіх буде добре. Це буде спільна перемога в кінці кінців. Але питання в тому, що в нас немає перемоги в цьому плані – ні у "Маніфесту 42", ні в інших. Як би ми не формувалися, як би ми не організовували різні структури, але результат при цьому не стає кращим. Тому не в кількості структур або композиції асоціацій питання - давайте будемо об’єктивними", – зауважила Дерев’янко.

"Тому це не питання, що якійсь асоціації не вдалося. Не асоціації приймають рішення в нашій державі. Мені здається, що нам всім не вдалося. Це питання, з одного боку, до влади, з іншого – до кожного з нас", – додала виконавча директорка ЄБА.

На прохання прокоментувати переформатування Ради з питань підтримки підприємництва, кількість бізнесменів в якій з семи було збільшено до 77, і додатково був введений представник Федерації роботодавців та бізнес-омбудсмен, Дерев’янко зазначила, що кожна влада хоче будувати стосунки з бізнесом, і це її право, до якого вона ставиться з повагою, тоді як суспільство має вимагати результат.

"Бо як би ти не формував структуру і композицію спілкування з бізнесом або різними представниками суспільства, ключовим має бути – заради чого, яка ціль цього спілкування? Мені здається, що державницькою позицією є мета, щоб стало легше та краще працювати бізнесу. Але легше не стає. На сьогодні ми маємо констатувати, що як би ми не старалися формувати стосунки з бізнесом, питання правоохоронних структур і судової гілки влади не зазнає суттєвих змін на краще", – наголосила Дерев’янко.

За її словами, можливо, потрібне час, щоб нова конструкція запрацювала, хоча інформація про проблеми на ринку була відома і раніше, відома і зараз, так само як і пропозиції щодо їх вирішення.

"Питання в тому, що треба взяти і зробити, просто прийняти рішення та змінити те, на що сподівається суспільство. І це своєю чергою зможе підсилити довіру до представників влади та збавити цей градус недовіри в суспільстві (…) Ми маємо навчитися приймати державні рішення, навчитися дивитися чесно на питання, які стоять перед суспільством, і намагатися їх вирішувати, а не створювати вигляд, що ми їх вирішуємо", – підсумувала вона

Виконавча директорка ЄБА також підкреслила важливість збереження доступу різних асоціацій до органів влади зі своїми зверненнями.

"Скільки б там різних рад не було створено: при президенті, при прем'єрі, при міністерствах – кожна асоціація має мати право звернутися до державних представників. Не повинно бути будь-якого фільтру, який має зупинити будь-яку асоціацію від звертання за вирішенням проблем. Так само, як і будь-який громадянин має право звернутися", – вважає Дерев’янко.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бізнес звернувся до Зеленського, Стефанчука та Шмигаля з закликом переглянути рішення щодо призначення голови БЕБ

Бізнес-спільнота занепокоєна ситуацією з БЕБ та закликає уряд діяти в межах чинного законодавства

Посадовець Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми за роботу на ворога - СБУ

"Пакунок школяра" розповсюджується на дітей-сиріт, але не надається учням за кордоном і на тимчасово окупованих територіях

Зеленський ввів до складу РНБО генпрокурора Кравченка

Кабмін доручив Міносвіти реалізувати можливість підтвердження статусу першокласника для програми "Пакунок школяра"

Термін підготовки домашнього улюбленця до виїзду за кордон може сягнути 4 міс. - Держпродспоживслужба

Полігон для проходження студентами військової підготовки уже створено в одній із областей - Лісовий

Україна передбачає скорочення викидів у 2035 році до рівня 68–73% від 1990 року в рамках оновленого НВВ - Міндовкілля

Мін'юст опублікує свою позицію по конкурсу на директора БЕБ - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА