Інтерфакс-Україна
16:00 09.07.2025

Рішення ЄСПЛ буде використовуватися для дипломатичного тиску на РФ та стане основою роботи інших інституцій, зокрема, спецтрибуналу по агресії- уповноважена

2 хв читати
Рішення ЄСПЛ буде використовуватися для дипломатичного тиску на РФ та стане основою роботи інших інституцій, зокрема, спецтрибуналу по агресії- уповноважена

Рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про визнання системних та масових порушень прав людини, вчинених Росією на окупованих територіях України з 2014 року та в ході повномасштабного вторгнення з 2022 року стане основою для роботи спецтрибуналу щодо злочину агресії, оскільки ЄСПЛ конкретно описав контекст військової агресії Росії, наголошує уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко.

В ході онлайн-брифінгу в середу, відповідаючи на питання, чи можна буде використовувати це рішення ЄСПЛ в роботі спецтрибуналу, Сокоренко сказала: "Щодо спецтрибуналу по агресії. На мою думку, це рішення буде душе помічним і корисним в роботі майбутнього спецстрибуналу по агресії… ЄСПЛ дуже конкретно описав контекст військової агресії РФ".

За її словами, ЄСПЛ вказав на те, що в риториці РФ чітко прослідковується мета знищення України як суб'єкта міжнародного права.

"Висновки (ЄСПЛ) мають стати основою для роботи спецстрибуналу. Думаю, що так і буде в перспективі", - додала уповноважена.

Також вона зазначила, що висновки прийнятого ЄСПЛ рішення мають значення для проваджень в інших міжнародних інституціях. "Багато елементів, на які вказав Європейський суд, говорять і про агресивну війну, і про злочин агресії РФ, і про те, що стосується питань депортації, русифікації населення на окупованих територіях. Це те, що може говорити про елементи геноциду.", - уточнила уповноважена.

Зокрема, за її словами, висновки ЄСПЛ можуть допомогти Міжнародному кримінальному суд (МКС), аби він почав розглядати подані до МКС скарги.

Відповідаючи на питання про те, чи відчує на собі РФ якимось чином це рішення суду, Сокоренко зазначила: "Це рішення ЄСПЛ, сьогоднішні висновки з чіткими месиджами будуть далі використовуватися у нашій зовнішньополітичній роботі для того, аби дипломатично, в тому числі санкційно тиснути на РФ на міжнародному рівні".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РЛС для відстеження цілей на Балтиці, які Польща закуповує в Ізраїлі, також задіють в охороні кордонів із РФ

Гарвардський університет може втратити федеральні гранти

"Укрзалізниця" призначає додатковий поїзд Чоп-Львів

Усик представить відтворену мозаїку "Боривітер" Алли Горської у Лондоні – ЗМІ

Ситуація в галузі виробництва курятини покращилася, збиткових підприємств удвіччі менше - Гетманцев

Право залишається найпопулярнішою спеціальністю серед українських студентів - Бабак

Трамп знову закликав ФРС опустити ставку, вважає її завищеною на 3 в.п

США запровадили санкції щодо компаній із Гонконгу, ОАЕ і Туреччини за сприяння продажу іранської нафти

Естонія може заблокувати новий пакет санкцій ЄС проти Росії – голова МЗС

Мелоні, Метсола, фон дер Ляєн та Матернова візьмуть участь у Конференції з відбудови України в Римі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА