Інтерфакс-Україна
11:50 12.12.2021

У ДСНС представили мобільний застосунок "порятунок у горах" з GРS-моніторингом

2 хв читати
У ДСНС представили мобільний застосунок "порятунок у горах" з GРS-моніторингом

У Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) представили мобільний застосунок "порятунок у горах" як частину системи GРS-моніторингу для безпеки гірського туризму.

"Система GРS-моніторингу для удосконалення безпеки туристів складається з апаратно-програмного комплексу оперативного управління силами і засобами; автоматизованої системи прийому і обробки повідомлень про події від туристів; автоматизованої системи реєстрації туристичних груп і мобільного застосунку на ОС Android і iOS "порятунок в горах", – повідомили в прес-службі ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.

Мобільний застосунок призначений для передачі сигналів SOS із географічними координатами при виникненні надзвичайних подій в гірській місцевості. Функціонал цього застосунку дає змогу верифікованим користувачам під час попаданні в складні ситуації в гірській місцевості одним натисканням відправляти в гірську пошуково-рятувальну службу повідомлення про НС з точними координатами місця події.

У прес-службі заявили, що цей застосунок зараз працює в тестовому режимі і доступний на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області в розділі "Реєстрація туристичних груп", а вже через кілька днів його можна буде завантажити в Play Market.

Як зазначається, метою впровадження системи GРS-моніторингу є підвищення рівня безпеки в гірському туризмі, а саме: моніторинг пересування самостійних туристів і туристичних груп, які подорожують у гірській місцевості; удосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів у гірській місцевості через відстеження в реальному часі поточного місця знаходження пошуково-рятувальних груп і маршрутів їх пересування.

Цей інфраструктурний проект під назвою "Підвищення рівня безпеки та захисту населення в транскордонному регіоні шляхом посилення заходів з підготовки та співпраці у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE" здійснюється у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сирський на "Рамштайні": нам досі критично не вистачає систем ППО, ракет, далекобійної зброї та артилерійських снарядів

Багами відмовили РФ в роботі тіньового танкерного флоту під їх прапором – Єрмак

Шмигаль та Пісторіус обговорили фінансові та військові потреби України, зокрема посилення ППО та розширення виробництва дронів

Завтра уряд має ухвалити рішення щодо контрактів на дрони - Зеленський

Україна домовилася з Францією про створення фонду на 200 млн євро для підтримки критичної інфраструктури та економіки з 2026р - Свириденко

Шмигаль провів першу після призначення міністром оборони розмову з британським колегою

Перші профінансовані Німеччиною українські далекобійні дрони будуть доставлені ЗСУ протягом наступних кількох днів - Пісторіус

Британія закликає до "50-денної кампанії" з озброєння України

Німеччина сприятиме якнайшвидшому наданню Україні п'яти систем Patriot - Пісторіус

Зеленський обговорив потребу в ППО із главою МЗС Франції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА