20:45 15.06.2024

Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

2 хв читати
Будь-який майбутній діалог із РФ має базуватися на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим, - голова Європарламенту

Будь-яка комунікація з Росією щодо мирного врегулювання повинна базуватися на міжнародному праві і статуті ООН, водночас, саме Україна повинна вирішити, коли така комунікація стане можливою, заявив голова Європейського парламенту Шарль Мішель.

"По-перше, міжнародне право та Статут ООН мають стати основою справедливого миру в Україні. Незалежно від континенту, історії, релігії, кольору шкіри, ми всі маємо один і той самий дороговказний компас, а це Статут ООН і його принципи суверенітету, територіальної цілісності, людської гідності та права на самооборону. Ці принципи універсальні, і ви повинні їх дотримуватися", - заявив Мішель на пленарному засіданні Саміту миру.

Як він наголосив, "у цій війні є один агресор, і це Росія, і одна жертва - народ України і люди України. Вони мають право захищати своїх дітей, свої будинки і свої громади", - сказав Мішель.

"Мир вимагає діалогу. Будь-який майбутній діалог із Росією має бути заснований на міжнародному праві та статуті ООН, і саме Україна має вирішити, коли він стане можливим. Ця війна - пряма атака на глобальний порядок, заснований на правилах. Нам потрібна глобальна відповідь. Нам усім належить зробити вибір, чи не так? Дозволити світу летіти назад, або ж вистояти і піти вперед до міжнародного права", - заявив він.

Крім того, на думку голови Європарламенту, "ця повномасштабна війна - щось більше, ніж атака на безпеку Європи, на ідею Європи". "Це спроба повернути всіх нас у темне минуле, у світ ядерного протистояння, драматичної відсутності продовольчої безпеки, економічних протиріч. Ця війна - спроба замінити силу закону законом сили. І ми не можемо здатися".

Шарль Мішель також наголосив, що самі погрози Росії застосувати ядерну зброю абсолютно неприйнятні та безвідповідальні. "Це ризик ядерного інциденту з наслідками для всього світу, і саме тому ЄС рішуче підтримує роботу генерального директора МАГАТЕ та співробітників на місцях".

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

23 червня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Через ракетну атаку РФ оголошено масштабну повітряну тривогу, у Києві працювала ППО

ЄС і Китай планують консультації щодо підвищення ставок європейського ввізного мита на імпорт електромобілів

Окупанти за день здійснили 30 обстрілів прикордоння Сумської області, зафіксовано 91 вибух

Президент Польщі Дуда під час візиту до Китаю обговорить питання безпеки в Європі, зокрема війну в Україні

Окупанти за добу здійснили 3200 обстрілів по території України - Генштаб

Від початку доби відбулося понад 130 бойових зіткнень, на покровському напрямку їхня кількість зросла до 44 - Генштаб

Американський авіаносець "Ейзенхауер", який протистояв атакам хуситів, покине Червоне море

У Черкаській області поліцейські затримали підозрюваного у вбивстві малолітньої дитини

У Харкові вже 54 постраждалих - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА