18:55 12.12.2024

Посол Франции: У нас не должно быть красных линий в поддержке Украины

6 мин читать
Посол Франции: У нас не должно быть красных линий в поддержке Украины
Фото: https://www.facebook.com/gael.veyssiere.3

Эксклюзивное блиц-интервью с послом Французской Республики в Украине Гаэлем Вейсьером для информационного агентства "Интерфакс-Украина"

Текст: Валерия Прощенко

(на украинском языке)

 

Найважливіше питання стосується політичної кризи та нестабільності у Франції, оскільки Національні збори Франції проголосували за вотум недовіри уряду Мішеля Барньє. Як Ви оцінюєте вплив цієї ситуації на підтримку України?

У Франції зараз дійсно складна політична ситуація, ми чекаємо на призначення нового прем'єр-міністра. Але як посол Франції в Україні, я хочу підкреслити важливий момент: у Франції є дуже сильна підтримка продовження нашої політики допомоги Україні. Це гарантовано і вирішено президентом Французької Республіки, який перебуватиме на посаді до 2027 року. Дискурс підтримки України був успішно реалізований різними урядами, які у нас були, і я впевнений, що він буде продовжений новим французьким урядом.

І він все ще реалізується тимчасовим урядом, який ми маємо сьогодні. Ця політика ґрунтується на дуже широкій згоді й підтримці серед основних політичних сил у Національній Асамблеї Франції, за винятком деяких людей, які з цим не погоджуються. Але в Асамблеї є сильна і дуже важлива підтримка більшості у цьому.

Я впевнений, що наша політика буде продовжуватися, і немає жодних підстав сумніватися, що вона буде іншою. І ми всі сподіваємося, що політична ситуація у Франції незабаром стабілізується.

 

Ви не вважаєте, що військова допомога Україні може бути якимось чином скорочена в найближчі тижні чи місяці через політичну ситуацію у Франції?

Однозначно ні. Президент чітко сказав, що Франція віддана і продовжуватиме підтримувати Україну у військовій сфері. І ми зробимо все можливе і необхідне, щоб допомогти українцям. Так, ми можемо навіть збільшити нашу підтримку.

Щобільше, ми публічно оголосили, що в першому семестрі 2025 року, тобто вже зовсім скоро, Франція збирається поставити Україні перші винищувачі Mirage 2000-5. Ці винищувачі будуть поставлені, як і було заплановано. І, власне, зараз триває підготовка українських пілотів та механіків.

 

І, звичайно, ви не можете розголошувати приблизну кількість літаків, які планується поставити.

Це не було сказано публічно ні французькою, ні українською владою, тому це не моя роль - робити оголошення. Але я сподіваюся, що одного дня разом з міністром оборони ми зможемо більше про це розповісти.

 

Ми чули новину про те, що президент Макрон незабаром відвідає Польщу. Чи можете ви підтвердити інформацію в ЗМІ про його плани щодо України?

Президент має відвідати Польщу 12 грудня, це правда.  Але я нічого не можу сказати про інформацію, яка була опублікована в ЗМІ. Я не можу підтвердити, що існує якийсь французький план.

Але що я точно можу сказати, так це те, що ми всі повинні думати про те, як можемо допомогти Україні, залежно від ситуації, звичайно. І у нас не повинно бути ніяких червоних ліній, тому що у росіян немає червоних ліній. Це означає, що у нас теж не повинно бути червоних ліній.

І ми неодноразово говорили, що якщо це буде корисно і потрібно, і буде запит від української влади, ми могли б розглянути можливість розміщення французьких військ в Україні. Так що, звичайно, ми думаємо про це. Але, звичайно, все залежить від того, чого потребуватиме Україна. Чи буде це в рамках гарантій безпеки? Чи це буде в рамках мирної угоди? Чи це буде в рамках припинення вогню або чогось іншого? Отже, ми сказали, що готові подумати про це і обговорити це.

 

Але ходили чутки, що президент Макрон не знайшов прихильників у цьому питанні.

Коли він говорив про це в лютому, це не було планом. Президент сказав, що ми не повинні утримуватися від розгляду цього питання. Ми дійсно були першими, хто про це сказав, тому могло здатися що ми є “трохи самотніми” в цьому питанні. Ми вважаємо, що про це треба думати.

Зараз це питання не є на столі. Але ми повинні підготуватися на випадок, якщо це питання буде на столі. Наразі не перебуває.

 

І неможливо не згадати важливу дипломатичну роботу Франції в організації зустрічі президента Володимира Зеленського з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Чи вважаєте ви, що ця подія мала величезний вплив на взаєморозуміння між двома лідерами?

Я впевнений, що дуже важливо, щоб президент Зеленський мав прямий контакт з новообраним президентом Трампом. Вони також зустрічалися наприкінці вересня в Нью-Йорку. Це дуже добре.

Ми також хочемо взаємодіяти з новообраним президентом Трампом. І ми, звичайно, хочемо взаємодіяти з президентом Зеленським. Дуже важливо краще розуміти один одного і мати план наступних кроків і того, як ми можемо продовжувати підтримувати Україну.

Я думаю, що зустріч у Парижі була дуже конструктивною і корисною. Тому що пряме спілкування - це те, що потрібно Україні. Але я вважаю, що це також те, чого потребує Європа. Адже безпека України - це також безпека Європи. Отже, ми повинні бути залучені до цього.

Ми сподіваємося, що будуть й інші подібні можливості.

 

Президент Зеленський також закликає посилити потенціал України у сфері далекобійності. Франція надала Україні ракети SCALP і дозволила використовувати їх для ударів по території Росії. Чи продовжить Франція постачання цих дорогих, але необхідних ракет?

Так, ми продовжуємо надавати деякі ракети SCALP. У нас їх не так багато, і ми маємо закупити ще, тому на це потрібен певний час. Це також ускладняється тим, що ми повинні забезпечити належний захист нашої країни. Але ми робимо все, що можемо, і ми надсилаємо в Україну нові французькі ракети SCALP, Британія надсилає кілька Storm Shadows, а американці надають ATACMS.

І ви знаєте нашу позицію щодо дозволу на використання далекобійної зброї, в тому числі в Росії. У нас не було ніякої червоної лінії в цьому питанні, і військові цілі на території Росії є легітимними.

Отже, Україна має право націлюватись на деякі російські військові потужності, тому що це божевільна ситуація, коли росіяни можуть атакувати Україну з території Росії, а Україна не може усунути цю загрозу. Це було б несправедливо. Ми були першими, хто це сказав, і Франція продовжує це підтримувати.

 

Яка ваша позиція щодо запрошення України до НАТО зараз? Ми говоримо лише про запрошення, а не про вступ.

Франція не має жодних проблем з підтримкою ідеї запрошення України до НАТО. Ми говорили про це публічно, ще до Вашингтонського саміту. І це залишається нашою позицією. Але будь-яке рішення щодо НАТО має бути одностайним, з усіма країнами, які є членами НАТО.

Я думаю, що важливо, щоб ми підготувалися до обмірковування того, які гарантії безпеки потрібні Україні в рамках НАТО, але, можливо, і поза рамками НАТО, і як це може спрацювати. Щоб ми були готові до будь-якої ситуації й могли допомогти Україні настільки, наскільки це можливо.

ЕЩЕ ПО ТЕМЕ:

РЕКЛАМА

ПОСЛЕДНЕЕ

Решение о строительстве новых блоков АЭС должны принимать украинские власти – посол ЕС в Украине Катарина Матернова

Янченко: Нам нужно двигаться в сторону развития собственного ОПК

Хочу записать в актив реальное реформирование таможни, не оставляя это преемникам, – Гетманцев

Старший представитель НАТО в Украине: Наше абсолютное намерение – продолжать поддерживать украинцев в будущем

NOVUS планирует открыть более 50 магазинов разного формата в 2025 г.

Туризм станет ключом к долгосрочному и устойчивому экономическому росту Украины – UN Tourism

Если бы тарифы менялись на индекс цен производителей, то должны были би вырасти минимум в 2,5 раза. Мы выбираем более умеренный сценарий - Перцовский

Делаем все возможное, чтобы Украина присоединилась к Roam like at home не позднее 2025 г. – член НКЭК Мальон

Мы взяли топовые ресурсы, сделали все по технике и правильно, хотя это было и дороже, – глава "Биосферы" об экспансии на рынок Европы

Наша задача – построить конкурентный диджитальный опыт для массового сегмента – глава правления Райффайзен Банка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА