Інтерфакс-Україна
18:04 02.01.2025

Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

2 хв читати
Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

Держустанова "Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова" з 2025 року планує контрактуватися за кількома пакетами програми медгарантій (ПМГ), пацієнти з направленням отримують безоплатну консультативну допомогу, повідомили в інституті у відповідь на запит агентства " Інтерфакс-Україна".

"Після проходження процесу контрактування з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) за всіма запланованими пакетами визначиться перелік послуг, які не покриватимуться ПМГ на 2025 рік. Відповідно до постанови Кабміну ці послуги надаватимуться на платній основі", - пояснили в інституті.

Одночасно наголошується, що НСЗУ, зокрема, опрацьовує подане інститутом контрактування за пакетом перехідного фінансування, передбаченого для інститутів системи Національної академії медичних наук України (НАМНУ), які входять до ПМГ.

В інституті наголосили, що наразі пацієнти-громадяни України отримують консультативну та лікувальну допомогу безоплатно за наявності електронного направлення та в межах наявного забезпечення медикаментами і виробами медичного призначення.

"Інформація про припинення надання безоплатних послуг, пов'язане з контрактуванням НСЗУ та входженням до ПМГ, не відповідає дійсності. Відтепер механізм отримання пацієнтом медичної послуги в клініках НАМН України буде такий самий, як і в інших установах, що вже кілька років контрактуються НСЗУ, оскільки вимоги пакетів ПМГ однакові для всіх закладів охорони здоров'я", - повідомили в інституті на запит "Інтерфакс-Україна".

Як повідомлялося, установи НАМНУ з 1 січня 2025 року входять до ПМГ, фінансування медпослуг здійснюватиметься НСЗУ, наукова діяльність фінансуватиметься за окремою статтею держбюджету. Держбюджет України на 2025 рік передбачає, що клініки системи НАМНУ в межах ПМГ отримають 4,5 млрд грн, які будуть спрямовані на лікувальну діяльність.

Для адаптації установ системи НАМНУ до нових умов у 2025 році в ПМГ передбачено перехідне фінансування в розмірі 4,8 млрд грн. Кошти будуть спрямовані на забезпечення безперебійного надання медичних послуг, включно із закупівлею медикаментів, перев'язувальних матеріалів та медичних виробів.

Крім того, для медзакладу системи НАМНУ в лютому 2025 року передбачено авансування тримісячної суми на закупівлю медвиробів і лікарських засобів, для забезпечення безперебійної діяльності закладів.

Станом на кінець грудня 2024 року можливість укладення договорів з НСЗУ підтверджено для 26 медзакладів системи НАМНУ, Національної академії наук та Держуправління справами.

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

МОЗ представить аптечному бізнесу перелік 168 населених пунктів, які потребують мобільних аптечних пунктів – Ляшко

УЧХ цього року навчить першій допомозі 3000 надзвичайників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА